Piłkarskie podsumowanie weekendu w Dąbrowie Górniczej

TOS
Piłkarze Promienia zagrali, ale tylko towarzysko.
Piłkarze Promienia zagrali, ale tylko towarzysko. fot. Tomasz Szymczyk.
Tym razem na boiska wybiegli już piłkarze wszystkich naszych zespołów. Grali jednak ze zmiennym szczęściem. Dodatkowo ich poczynania na murawie paraliżował silny wiatr. W czasie weekendu mecze były poprzedzane minutą ciszy dla uczczenia ofiar zeszłorocznej katastrofy smoleńskiej.

IV-ligowy Zagłębiak w niedzielę spotkał się w Truskolasach z tamtejszą Olimpią. Zespół Damiana Galei wraca jednak do Dąbrowy bez punktów. Samobójczą bramkę zdobył Bartłomiej Zubel i gospodarze wygrali 1:0. Więcej radości mieli kibice zespołów występujących w lidze okręgowej. Unia Ząbkowice podejmowała na własnym boisku Podlesiankę Katowice. Drużyna Zdzisława Kowalskiego wygrała 2:1, a bramki zdobywali Bartosz Krzyżowski i Kamil Kmiecik. Dwa gole do klasyfikacji bramek może sobie dopisać także Unia Strzemieszyce. Jeden z nich to dzieło Przemysława Wołczyka, drugi był samobójczym trafieniem jednego z rywali, a wyjazdowe spotkanie z Ciężkowianką Jaworzno zakończyło się remisem 2:2.

W klasie A Pionier Ujejsce pokonał w Porębie 2:1 tamtejszy MKS. Bramki zdobywali Ariel Koziarz i Dariusz Rak. Trzy punkty zdobyła także Tęcza Błędów, która zmierzyła się z Zewem Kazimierz. W pierwszej połowie dominowali goście, po przerwie do głosu doszli piłkarze z Błędowa, którzy swą przewagę udokumentowali dwiema bramkami. Najpierw golkipera Zewu pokonał Mariusz Rejdych, a potem Paweł Sierka i Tęcza wygrała 2:0. Bez punktów nadal pozostaje Przemsza Okradzionów. Tym razem, w meczu o „6 punktów” jej rywalem była Sarmacja II Będzin, która, nawet bez IV-ligowych wzmocnień, gładko wygrała z naszym zespołem 4:0. W niedzielę rundę rewanżową w B-klasie mieli zainaugurować gracze Promienia Małe Strzemieszyce. Niestety, jak się okazało, nie mieli ważnych badań lekarskich i mecz zweryfikowano jako walkower na korzyść przeciwnika – KS Giebło. Oba zespoły rozegrały tylko mecz towarzyski.

Informacji o dąbrowskim sporcie szukaj w piątkowym Tygodniku Miejskim Dąbrowa Górnicza.