Tomasz Szymczyk
Tęcza (czerwone spodenki) w ostatnim meczu pokonała Łazowiankę
Tęcza (czerwone spodenki) w ostatnim meczu pokonała Łazowiankę Tomasz Szymczyk
Niedzielne spotkania sosnowieckiej A-klasy zakończyły w Zagłębiu Dąbrowskim sezon 2011/2012. Na kolejne emocje czekamy do sierpnia

Sezon 2011/2012 w rozgrywkach niższych klas przeszedł już do historii. W niedzielę poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia w klasie A. Pierwotnie ostatnia kolejka miała się odbyć w sobotę, jednak z uwagi na odbywające się w ten dzień mecze Mistrzostw Europy, prowadzący rozgrywki podokręg sosnowiecki zdecydował o przesunięciu spotkań na godz. 11 w niedzielę.

W ostatniej już w tym sezonie kolejce rywalem Tęczy Błędów była Łazowianka Łazy. Podopieczni grającego trenera Przemysława Oklejewskiego nie mieli problemów z pokonaniem przeciwnika. Dwie bramki dla dąbrowian zdobył Szymon Topolski, jedno trafienie dorzucił Patryk Jochymek. Piłkarze z Błędowa sezon zakończyli na 6. miejscu w A-klasowej tabeli.

O dwie pozycje wyżej uplasowali się zawodnicy Pioniera Ujejsca. Ostatnie spotkanie w sezonie podopieczni trenera Radosława Orłowskiego rozgrywali na boisku Cyklonu Rogoźnik. Tutaj emocje trwały aż do końcowego gwizdka sędziego.

Zawodnicy z Ujejsca prowadzili od 8. minuty spotkania po bramce Damiana Wiechcia, jednak po trzydziestu minutach gry to piłkarze z Rogoźnika wygrywali 2:1. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Jordan Maciejowski. Wynik 2:2 utrzymywał się niemal do końca spotkania. Kibice zobaczyli jednak jeszcze dwa gole. Najpierw Bartłomieja Poradę pokonać zdołał jeden z graczy Cyklonu, a trzy minuty później remis dla Pioniera uratował natomiast Piotr Guliński.

Pozostałe mecze ostatniej kolejki: Ostoja Żelisławice - MKS Sławków 5:2, Jedność Strzyżowice - Zew Kazimierz 3:3, Warta Zawiercie - Błękitni Sarnów 7:2, MKS Poręba - Przemsza Siewierz 1:8, KS Giebło - Górnik Wojkowice 2:3, Niwy Brudzowice - Błyskawica Preczów 1:2.

Z awansu do ligi okręgowej cieszą się ostatecznie kluby z Zawiercia i Siewierza. A-klasę opuszczą z kolei najprawdopodobniej drużyny z Giebła i Poręby.

•••

Sparingiem z beniaminkiem katowickiej ligi okręgowej - Sokołem Orzech - zakończyli sezon pilkarze IV-ligowego Zagłębiaka. Występujący w młodzieżowym składzie podopieczni trenera Michała Nowaka przegrali 0:2. Tymczasem we wtorek, 26 czerwca, w budynku Gimnazjum nr 4 o godz. 18 odbędzie się klubowe zebranie sprawozdawczo-wyborcze.