Porażka dąbrowskich koszykarzy

(pas)
Trener Wojciech Wieczorek (w środku) będzie musiał jutro zmobilizować koszykarzy do skutecznej gry.
W meczu na szczycie grupy C II ligi MMKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Big Starem w Tychach 66:76. Pojedynek był bardzo zacięty, zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach, po których gospodarze prowadzili tylko jednym ...

W meczu na szczycie grupy C II ligi MMKS Dąbrowa Górnicza przegrał z Big Starem w Tychach 66:76. Pojedynek był bardzo zacięty, zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach, po których gospodarze prowadzili tylko jednym punktem, 40:39.

Nasi zawodnicy rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze i cały czas utrzymywali przewagę kilku punktów. Stracili ją dopiero pod koniec drugiej odsłony. Nawet to nie zniechęciło ich jednak do walki o cenną wygraną. Niesieni dopingiem wypełnionej po brzegi hali miejscowi gracze zdołali jednak systematycznie powiększać dystans i ostatecznie wygrali, pozostając jedynym zespołem w lidze bez porażki. Nie pomogła tym razem znakomita postawa Piotra Zielińskiego, który zdobył dla MMKS-u aż 23 oczka.

BIg Star ma na koncie 10 zwycięstw (20 pkt) i prowadzi w tabeli, wyprzedzając dąbrowian z 18 pkt. Tyle samo mają dwie kolejne ekipy MOSiR-u Krosno i Polonii Przemyśl. Właśnie z tym ostatnim zespołem MMKS zmierzy się jutro o godz. 18 w hali Centrum.