Przegląd prasy z marca 2020 w Dąbrowie Górniczej, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Dąbrowa Górnicza zmienił się  w marcu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Dąbrowa Górnicza zmienił się w marcu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Dąbrowy Górniczej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?”?

Przegląd marca 2020 w Dąbrowie Górniczej: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?

Premier Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Rząd zaostrzył zakaz wychodzenia z domów. Teraz niepełnoletni będą mogli wyjść na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacyjne, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Sklepy spożywcze od godz. 10 do 12 będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Sprawdź wszystkie ograniczenia - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

Prasówka marzec Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Dąbrowy Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w Dąbrowie Górniczej - 233 osoby w kwarantannie i pod nadzorem, 3 zakażone

Przed nami kolejny dzień w innej niż zwykle rzeczywistości. W Dąbrowie Górniczej mieszkańcy raczej stosują się do wprowadzonych obostrzeń i z domu wychodzą po zakupy, do lekarza czy też wykupić niezbędne leki. Choć nie jest tak zawsze.

📢 19. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim, jedna osoba zmarła [popołudnie 31 marca 2020]. Skąd są zakażeni?

Bilans osób zakażonych wzrósł o kolejne 83 osoby - poinformowało we wtorek po południu, 31 marca Ministerstwo Zdrowia. Wśród zainfekowanych jest 19 osób z woj. śląskiego. Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna. Zmarła 70-letnia kobieta, która była hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Tychach. Łącznie w Polsce zakażonych jest 2 215 osób, w tym 32 pacjentów już nie żyje. Najwięcej, osiem osób, zmarło do tej pory w woj. śląskim.

📢 Firma z Dąbrowy Górniczej zamierza zwolnić do 180 pracowników. Wszystko przez koronawirusa

Coraz trudniejsza sytuacja – w obliczu zmagań z koronawirusem – firm i przedsiębiorstw prywatnych staje się faktem. W Dąbrowie Górniczej firma zajmująca się m.in. dystrybucją wody źródlanej zgłosiła właśnie zamiar zwolnień grupowych.

📢 Bloki z PRL - dziwne, nietypowe, największe... One robią wrażenie! Sprawdź, gdzie można je znaleźć

Blokowiska z PRL. Zerknijcie na zdjęcia w galerii... ale spójrzcie na te bloki życzliwie. Oto osiedla, które są ładne, choć urodą nieoczywistą, przemyślanie planowane, z dużą ilością zieleni i przestrzenią między domami, nietypowe, ciekawe, czasem na skalę kraju czy Europy. Wiecie, gdzie można je znaleźć? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 SOR w Dąbrowie Górniczej tymczasowo zamknięty! Co się stało?

Na SOR Zagłębiowskiego Centrum Onkologii trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Oddział szpitala w Dąbrowie Górniczej został tymczasowo zamknięty. Trwa jego odkażanie.

📢 Kupcy wrócili na Targowisko Miejskie na Redenie. Klienci też? Zobaczcie zdjęcia

W niedzielę 29 marca 2020 po przerwie ponownie otwarte zostało Targowisko Miejskie na Redenie. W okrojonej formie, bo handel ograniczony został tylko do artykułów spożywczych, owoców, warzyw oraz chemii. Kurtek i bluzek na razie tutaj nie kupimy. W niedzielę na targowisku pojawiło się więc znacznie mniej handlujących niż zwykle. Było ich około 30, natomiast jeszcze nie tak dawno czynnych stanowisk było około 400. Widać było, że wszyscy starają się zachować ostrożność. Zamknięte zostały wszystkie – poza główną bramą – wejścia. Pojawiły się środki do dezynfekcji rąk.

📢 Spacery, rolki i rowerowe wycieczki nad Pogorią IV

Koronawirus ogranicza nam dostęp do rozrywki, placów zabaw, siłowni zewnętrznych, a odpowiednie służby sprawdzają, czy nie gromadzimy się w większych grupach na przykład w parkach. Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji jednymi z bardziej bezpiecznych miejsc na spacer są tereny wokół zbiorników wodnych.

📢 Marcin Bazylak: wybory w maju?! To nie czas i miejsce na myślenie o kampanii i wyborach

Coraz więcej samorządowców nie wyobraża sobie organizacji i przeprowadzenia majowych wyborów prezydenckich w obecnej sytuacji, kiedy w kraju panuje pandemia koronawirusa, rośnie liczba zakażonych, a także zgonów. Zaczynają pojawiać się deklaracje ustąpienia ze stanowisk, jeśli wybory prezydenckie zostaną przeprowadzone “na siłę”. Jak zachowają się w takiej sytuacji prezydenci Sosnowca i Dąbrowy Górniczej?

📢 Nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej pusto. Mieszkańcy Zagłębia zostali w domach. Zobaczcie zdjęcia

Słoneczna i ciepła aura zachęca w sobotę 28 marca 2020 roku do wyjścia z domu. Można było być niemal pewnym, że nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej, pomimo obostrzeń sanitarnych, będę tłumy. A tymczasem nic z tego. Dąbrowianie zachowują się odpowiedzialnie, a nad jeziorem pojawiło się w sumie w południe kilkanaście osób. W normalnych warunkach na plaży pewnie pojawiłyby się już koce, a piknikom nie byłoby końca.

📢 Pacjent uciekł ze szpitala i biegał po parkingu w Dąbrowie Górniczej. Szpital... nie chciał go przyjąć

Ponad trzy godziny trwała interwencja dotycząca mężczyzny, który uciekł ze szpitala psychiatrycznego i w samych spodniach biegał po parkingu hipermarketu w Dąbrowie Górniczej. Policjanci z załogą karetki pogotowia byli odsyłani od jednego szpitala do drugiego. - W tym czasie zarówno mundurowi, jak i medycy byli wyłączeni z innych zadań, gdzie mogli być pilnie potrzebni - podkreślają policjanci. Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej zapowiedział powiadomienie prokuratury.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Koreańczycy inwestują w KSSE w Tucznawie. Rośnie ogromna hala produkcyjna. Zobaczcie zdjęcia

Strefa inwestycyjna w dąbrowskiej dzielnicy Tucznawa cały czas się rozwija. Miasto buduje nową drogę do kolejnych działek, w górę pnie się także koreańska fabryka SK Innovation.

📢 Snuj się piosenko. Nowa płyta z Dąbrowy Górniczej!

Kilka dni temu, Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem” otrzymał od kuriera przesyłkę z nową płytą fundacyjnego zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Snuj się piosenko!”.

📢 Koronawirus. Mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w woj. śląskim!

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 13.30 poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych są 2 osoby z województwa śląskiego, to kobieta i mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Tymczasem mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w województwie śląskim!

📢 Tak wygląda pusta Dąbrowa Górnicza. Koronawirus robi swoje. Zobaczcie zdjęcia

Dąbrowa Górnicza opustoszała na dobre. Możemy to zobaczyć na zdjęciach Marka Wesołowskiego, które właśnie pojawiły się na profilu facebookowym Pałacu Kultury Zagłębia.

📢 Cała Dąbrowa Górnicza szyje maseczki. Na początek dla szpitala. Brawo!

Cała Dąbrowa Górnicza w obliczu ciągłego zagrożenia koronawirusem szyje dziś maseczki. Trafiają do ZCO Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, ale nie tylko. Zapotrzebowanie zgłaszają też m.in. ratownicy medyczni, policjanci, strażacy, pracownicy MOPS oraz domów opieki.

📢 Zakaz wychodzenia z domów! Co można, a czego nie? Sprawdź

Rząd wprowadził na terenie całej Polski zaostrzony zakaz wychodzenia z domów. Co to oznacza? Teraz na zewnątrz można wyjść jedynie w sprawach niezbędnych dla życia codziennego. Nowe przepisy obowiązują od środy, 25 marca do 11 kwietnia.

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie