Przegląd tygodnia w Dąbrowie Górniczej, najważniejsze wydarzenia od 18.10 do 24.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dąbrowy Górniczej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.10 a 24.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyrok TK ws. aborcji. Którzy posłowie z woj. śląskiego poparli wniosek? Zobacz listę”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Dąbrowa Górnicza od 18.10 do 24.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyrok TK ws. aborcji. Którzy posłowie z woj. śląskiego poparli wniosek? Zobacz listę

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dopuszczalność przerwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodny z Konstytucją. Oznacza to usunięcie z prawa polskiego przepisu, który na to pozwalał. Sprawdź, którzy połowie z woj. śląskiego, podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Protest kobiet w Sosnowcu. Mieszkanki Zagłębia manifestowały przeciwko zakazowi aborcji. Rząd nie ciąża, można go usunąć!

Mieszkanki Sosnowca i okolic również sprzeciwiają się przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Zorganizowały więc spacer, w obronie praw kobiet. Spacer, który odbył się w sobotę 24 października, rozpoczął się na sosnowieckiej Patelni w centrum miasta. Zobacz zdjęcia.

📢 Koronawirus: 13 628 nowych zakażeń w Polsce. W Śląskiem aż 1262 przypadków! Gdzie dokładnie?

Koronawirus w województwie śląskim. Według Ministerstwa Zdrowia, w sobotę, 24 października 2020 mamy w kraju 13 628 nowych zakażeń SARS-CoV-2, a w województwie śląskim 1262 przypadków. Gdzie dokładnie są nowe zachorowania? Sprawdź w galerii.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Kruger&Matz Eagle 1069 4/64GB LTE Czarny (KM1069)


Tygodniowa prasówka 18.10-24.10.2020 Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dąbrowie Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Od dziś NOWE obostrzenia. Co dokładnie się zmienia?

Od soboty, 24 października, w kraju obowiązują zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe rygory w związku z wciąż rosnącą falą zakażeń koronawirusem. Cały kraj został objęty czerwoną strefą, a uczniowie wyższych klas szkół podstawowych przejdą na zdalne nauczanie. Sprawdź, jak jeszcze zmienią się przepisy począwszy od soboty 24.10.2020 - kliknij w galerię!

📢 Czerwony i żółty. To te kolory można dziś spotkać najczęściej w ogródkach działkowych. To prawdziwa jesień

Nareszcie nie pada deszcz i mamy prawdziwą polską jesień. Ciepłą, słoneczną i kolorową.

📢 Protest w Katowicach. Tłumy przeciwników zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej zgromadziły przed siedzibą PiS i pomaszerowały pod katedrę

Protest w Katowicach. Przed siedzibą PiS przy ulicy Warszawskiej tłumnie zgromadzili się przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Następnie przemaszerowali pod Archikatedrę Chrystusa Króla. Zarówno na Warszawskiej, jak i na schodach katedry zapłonęły znicze. W jednym i drugim miejscu pod adresem rządu, policji i kościoła padały niecenzuralne słowa. A protestujący nie kryli oburzenia i złości. Podobne demonstracje odbywają się dziś w całej Polsce. To reakcje na wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

📢 Pierwsze 20-25 tysięcy zakażeń dziennie? Przed nami krytyczny tydzień - mówi minister zdrowia Adam Niedzielski

Nawet 20-25 tys. zakażeń dziennie - to jeden z możliwych scenariuszy, który zakłada minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jak mówił podczas piątkowej konferencji szef resortu, przed nami krytyczny tydzień. - Przesądzi się, czy będziemy mieli do czynienia z eskalacją pandemii, czy ten charakter wzrostu zachorowań się zmieni - wyjaśniał. Już teraz dzienny przyrost zakażeń koronawirusem jest zatrważający. Zobacz szczegółowe dane z poszczególnych gmin i powiatów w woj. śląskim w galerii.

📢 Cała Polska od soboty w czerwonej strefie! Premier ogłosił nowe obostrzenia

Cała Polska w czerwonej strefie. Uczniowie wyższych klas szkół podstawowych przejdą na zdalne nauczanie. Na dwa tygodnie zamknięte zostaną restauracje, kawiarnie i puby. Seniorzy mają zostać w domach, a na ulicy w grupie można będzie gromadzić się tylko do pięciu osób. Z kolei dzieci i młodzież do godz. 16. mogą wychodzić na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 23 października nowe obostrzenia w związku z wciąż rosnącą falą zakażeń koronawirusem.

📢 Tragiczny bilans koronawirusa: 13 632 w całej Polsce, w województwie śląskim 1305

Dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Według Ministerstwa Zdrowia, w piątek, 23 października 2020 mamy w kraju 13 632 nowych zakażeń SARS-CoV-2, w tym w województwie śląskim 1305 przypadków.

📢 Pomiędzy Pogorią III a Zieloną pojawiło się 30 sadzonek dębów

Pomiędzy Pogorią III i Zieloną posadzone zostały ostatnio dęby, które symbolizują 30 lat odrodzonej polskiej samorządności.

📢 Koronawirus w Śląskiem. Gdzie wskaźnik zakażeń jest największy? Sprawdź!

Koronawirus w Śląskiem. W czwartek [22.10.2020] liczba zakażonych w Polsce przekroczyła już ponad 12 tysięcy! Kilka dni temu, rząd wprowadził czerwone strefy w Częstochowie, Rudzie Śląskiej i powiatach: cieszyńskim, częstochowskim, kłobuckim i żywieckim. Pozostały obszar woj. śląskiego jest w strefie żółtej. Jak obecnie wygląda wskaźnik zakażeń koronawirusem, w poszczególnych naszych miastach i powiatach? Jak się okazuje, przez ostatni weekend zachorowalność w wielu miejscach bardzo wzrosła - przekraczając niejednokrotnie tę ze stref czerwonych!

📢 Dąbrowa Górnicza: Damski bokser dotkliwie pobił kobietę. Wylądowała w szpitalu

Dąbrowa Górnicza. Znali się tylko tydzień, ale szybko pokazał swe prawdziwe oblicze. Dąbrowianin pobił dotkliwie dopiero co poznaną kobietę. Dlaczego?

📢 Sąd nie podzielił obaw wojewody śląskiego. Nowe dzielnice i ich rady teraz mogą powstać w Dąbrowie Górniczej

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) uznał, że uchylenie przez wojewodę śląskiego uchwał Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, dotyczących utworzenia 18 jednostek pomocniczych, było niezasadne. Tym samym, po uprawomocnieniu się wszystkich wyroków, miasto będzie miało „zielone światło” do przeprowadzenia wyborów do wszystkich rad dzielnic.

📢 Koronawirus: Kolejne rekordy... Ponad 12 tys. zakażeń w Polsce, 1168 pozytywnych wyników w woj. śląskim

Koronawirus na Śląsku. Według Ministerstwa Zdrowia, w czwartek, 22 października 2020 mamy ponad 12 tys. nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, a w woj. śląskim 1168 zakażonych, m.in. w Zabrzu, Rudzie, Rybniku, Gliwicach, Katowicach, Częstochowie, Tychach. Zmarło 168 kolejnych osób. To bezdyskusyjny rekord, tak złych danych Ministerstwo Zdrowia nie przekazało od początku pandemii w marcu.

📢 Maryla Rodowicz zakażona koronawirusem. Interweniowali ratownicy

Maryla Rodowicz, 74-letnia królowa polskiej piosenki, jest zakażona koronawirusem. Artystka poinformowała o tym na Instagramie i wstawiła zdjęcie z ratownikami medycznymi.

📢 Dąbrowscy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości

Dąbrowscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości we wtorek zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Jeden z nich został zatrzymany na terenie Ząbkowic, a drugi ukrywał się w okolicach centrum miasta.

📢 Trwa inwazja biedronek azjatyckich. W domach szukają miejsca do zimowania. Uwaga! Gryzą!

Nie przenoszą groźnych chorób, ale boleśnie gryzą! Październik to miesiąc, który sprzyja biedronkom azjatyckim. Szczególnie teraz, kiedy ponownie nastała ładna pogoda. Biedronki wciskają się do domów i mieszkań w poszukiwaniu miejsca do zimowania. Czy biedronki azjatyckie mogą być niebezpieczne? Owady mogą stanowić zagrożenie dla alergików. Zaobserwowaliście biedronki również w swojej okolicy?

📢 Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej ze specjalnym certfikatem

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej uzyskało prestiżowy certyfikat środowiskowy BREEAM In-Use, uzyskując ocenę „excellent” w dwóch ocenianych kategoriach. Poświadcza on, że budynek galerii spełnia zasady zrównoważonego, zielonego budownictwa.

📢 Rekordowe ponad 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Ilu jest chorych w woj. śląskim? W których miastach sytuacja jest dramatyczna?

Dramatyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Ponad 10 tys. nowych przypadków w Polsce, w tym w woj. śląskim 1008 zakażonych, m.in. w Gliwicach, Zabrzu, Częstochowie, Poraju, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie. Zmarło 130 kolejnych osób. To bezdyskusyjny rekord, tak złych danych Ministerstwo Zdrowia nie przekazało od początku pandemii w marcu. Ale jest też dobra wiadomość, w całym kraju wyzdrowiało prawie 3 tys. pacjentów, a w woj. śląskim - 391. Gdzie w woj. śląskim są nowe zakażenia?

📢 Najgorsze budynki mieszkalne. Jak można tak żyć? Absurd goni absurd [ZDJĘCIA]

Oto budynki, w których chyba nikt nie chciałby zamieszkać – a jednak żyją w nich ludzie. Część budzi śmiech, część zadziwienie, jeszcze inne – czystą grozę. To trzeba zobaczyć!

ZOBACZ KONIECZNIE

Nieruchomości najlepszą lokatą kapitału w dobie kryzysu?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3