Przegląd tygodnia w Dąbrowie Górniczej, najważniejsze wydarzenia od 19.09 do 25.09.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dąbrowy Górniczej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.09 a 25.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność”?

Przegląd tygodnia Dąbrowa Górnicza od 19.09 do 25.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 Co doprowadza do szału polskich kierowców? Zobacz TOP 18 sytuacji

Kto z nas jadąc autem nie denerwował się zachowaniami innych lub niedogodnościami, których teoretycznie na polskich drogach nie powinno być. Specjalnie dla Państwa, po konsultacjach z wieloma kierowcami, zebraliśmy 18 najbardziej denerwujących ich rzeczy i zachowań. Zapraszamy do ich przejrzenia w naszej galerii.

📢 Śląskie: Proboszcz parafii w Herbach rozkręcił alkoholowy biznes. Co na to kuria?

W czasie pandemii proboszcz parafii w Herbach otworzył sklep monopolowy w Myszkowie. Gdy sprawa wyszła na jaw, szybko zawiesił działalność gospodarczą. Kuria zareagowała.

Tygodniowa prasówka 19.09-25.09.2021 Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dąbrowie Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Bomba na komendzie w Dąbrowie Górniczej. Jak poradzili sobie podczas ćwiczeń policjanci i strażacy?

Ładunek wybuchowy na terenie dąbrowskiej komendy, ewakuacja policjantów oraz pracowników, sprawdzenie budynku przez wyspecjalizowane służby. Na szczęście to tylko założenia ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez dąbrowskich stróżów prawa.

📢 Tak DK1 w Dąbrowie Górniczej zamienia się w ekspresówkę. 200 ludzi na placu budowy. Będą kolejne zmiany dla kierowców

W Dąbrowie Górniczej trwa przebudowa prawie 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 1 do parametrów drogi ekspresowej. Inwestycja w dzielnicy Ząbkowice nabiera tempa, kierowcy muszą mieć się na baczności, bo pełno tam nowych rozwiązań drogowych, które mają pozwolić na w miarę płynną jazdę. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są dziś prace i co ma zostać wykonane do końca 2021 roku.

📢 Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w całej Polsce! Jak wygląda sytuacja w woj. śląskim?

813 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 52 w woj. śląskim odnotowano w piątek, 24 września 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło 14 osób. Liczba zakażeń jest podobna, jak w okolicy 20 września 20202 roku. W 11 szkołach w Śląskiem zajęcia prowadzone są zdalnie. W którym mieście w woj. śląskim, nowych przypadków jest najwięcej?

📢 Znamy laureatów Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Finałowy koncert w PKZ za nami

Znamy najlepszych z najlepszych, czyli laureatów 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej w specjalnościach obój, klarnet i fagot. Konkurs odbywał się w dniach 14-23 września i był częścią międzynarodowego festiwalu, organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza i Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

📢 Imprezy w woj. śląskim w najbliższy weekend! Zobacz co będzie się działo 24-26 września

Masz dosyć siedzenia w domu, pracy i obowiązków? Chcesz potańczyć i rozerwać się w najbliższy weekend? Oto kalendarz imprez w weekend 24-26 września 2021! Sprawdź, gdzie odbędą się najlepsze hulanki! Przedstawiamy Wam najciekawsze oferty z woj. śląskiego

📢 Praca w Dąbrowie Górniczej. Zobacz, gdzie można zarobić nawet 7 tys. złotych miesięcznie! Sprawdź te OFERTY

Sprawdź najświeższe oferty pracy. Na najwyższych oferowanych stanowiskach można zarobić nawet 7 tys. złotych brutto miesięcznie!. Podaliśmy nazwy stanowiska oraz oferowane zarobki. Wszystkie oferty mówią o umowie o pracę.

📢 Blisko tysiąc zakażeń koronawirusem dziennie! Jak wygląda sytuacja w woj. śląskim?

974 nowe przypadki koronawirusa w Polsce, 60 w woj. śląskim odnotowano w czwartek, 23 września 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło 14 osób, w woj. śląskim - 1. W całym kraju na CoViD-19 zmarło 14 osób, w woj. śląskim - 1. Tak dużej liczby nowych zachorowań nie było w Polsce od 27 maja! To wzrost o 35 proc. w stosunku do liczny zakażeń z ubiegłego czwartku. W 11. szkołach w Śląskiem zajęcia prowadzone są zdalnie. W którym mieście w woj. śląskim, nowych przypadków jest najwięcej?

📢 W Dąbrowie Górniczej zderzyły się pociągi. Cztery wagony wykolejone! Maszynista był pijany

Dąbrowa Górnicza: doszło do zderzenia dwóch pociągów. Maszynista jednego ze składów znajdował się pod wpływem alkoholu.

📢 Festiwal Empatii w Dąbrowie Górniczej. Fabryka Pełna Życia zaprasza na koncerty, warsztaty i prezentacje

W niedzielę, 26 września, zapraszamy do Fabryki Pełnej Życia na Festiwal Empatii. Organizatorem wydarzenia jest Młoda Dąbrowa, grupa nieformalna, realizująca wspólnie z Fundacją Godne Życie zadanie z programu mikrograntów, współfinansowanego z funduszy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

📢 Jak ma zmienić się Park Hallera w Dąbrowie Górniczej? Bloki, więcej drzew, tężnia? Mieszkańcy mają głos

W piątek 24 września i niedzielę 26 września można będzie porozmawiać o dąbrowskim Parku Hallera. Jak ma zmienić się to miejsce? Odpowiedzi na to pytanie miejscy urzędnicy poszukują podczas trwających właśnie konsultacji. Ich wyniki będą podpowiedzią, jak w przyszłości można zagospodarować ten teren, żeby lepiej odpowiadał na oczekiwania tych, którzy spędzają tam czas.

📢 Najtańsze domy z działką do kupienia w Beskidach! Niektóre są tańsze niż kawalerka w mieście! Oferty z Wisły, Ustronia... - wrzesień 2021

Chcesz kupić dom w Beskidach? Sprawdź koniecznie najtańsze oferty! Nieruchomość położona w górach, na ładnej widokowej działce to opcja, która może skusić wiele osób. Wybraliśmy dla Was 10 najtańszych i najciekawszych, domów w miejscowościach górskich lub podgórskich woj. śląskiego. Znajdziecie tu domy m.in. z Wisły, Ustronia, Brennej, Istebnej, czy Milówki. Sprawdźcie, ile kosztują.

📢 Profesor Michał Kleiber odebrał w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej tytuł doktora honoris causa

23 września 2021 roku na stałe zapisze się w historii jednej z najlepszych w kraju prywatnych uczelni – Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. W tym dniu tytuł doktora honoris causa Akademii WSB nadany został wybitnemu polskiemu naukowcowi, wieloletniemu prezesowi Polskiej Akademii Nauk, profesorowi Michałowi Kleiberowi.

📢 Dąbrowa Górnicza: Pijany kierowca znów na podwójnym gazie, mimo 5-krotnego zakazu prowadzenia pojazdów

Dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali 56-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który zdecydował się na jazdę w stanie nietrzeźwości pomimo 5-krotnego zakazu prowadzenia pojazdów oraz cofniętych uprawnień. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyne problemy z prawem kierującego. Mężczyzna trafił do aresztu.

📢 Dąbrowa Górnicza na starych pocztówkach. Tak wyglądało miasto w latach 70., 80. i 90. Zobaczcie unikatowe widokówki!!

Dąbrowa Górnicza na starych pocztówkach. Pamiętacie takie miasto? Zobaczcie, jak wyglądała ul. 3 Maja kilkadziesiąt lat temu, poprzedni Urząd Miejski czy Pogoria. Tak zmieniało się nasze miasto!

📢 Szczepienia uczniów w Dąbrowie Górniczej. Ilu jest chętnych? Na razie zainteresowanie nie jest duże

Sprawdziliśmy więc, jak przebiega akcja szczepień uczniów w szkołach w Dąbrowie Górniczej, która zainicjowana została wraz z nowym rokiem szkolnym. Można powiedzieć, że wygląda to dość “średnio”, a większego zainteresowania przyjęciem szczepionki nie widać. Dziś (23 września) dąbrowscy uczniowie odwiedzą po raz drugi punkty szczepień.

📢 Niezwykłe odkrycie w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy Muzeum Miejskiego Sztygarka na tropie śladów historii. Co to za grobowiec?

Taki komunikat przekazało w mediach społecznościowych Muzeum Miejskie Sztygarka w Dąbrowie Górniczej: "Mamy wielką przyjemność poinformować, że nasze Muzeum po raz kolejny otarło się o wielką, archeologiczną tajemnicę." O co chodzi? O sensacyjne odkrycie, które może rzucić nowe światło na przeszłość dąbrowskim ziem.

📢 Duża inwestycja w Dąbrowie Górniczej - Strzemieszycach. Będzie kosztowała 17 milionów złotych

Dobre wieści napłynęły dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej - Strzemieszyc. Jak poinformowało miasto MZUM.PL rozpocznie tam w październiku budowę kanalizacji w ul. Strzemieszyckiej. Przy okazji wzdłuż 850-metrowego odcinka ulicy powstanie dwukierunkowa droga rowerowa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Były poseł PO przechodzi do Hołowni

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie