Przegląd tygodnia w Dąbrowie Górniczej, najważniejsze wydarzenia od 23.02 do 29.02.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 23.02 do 29.02.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 23.02 do 29.02.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dąbrowy Górniczej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 23.02 a 29.02.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Dąbrowie Górniczej? Dwie osoby zostały odesłane ze szpitala. Są w placówkach w Sosnowcu i Chorzowie ”?

Przegląd tygodnia Dąbrowa Górnicza od 23.02 do 29.02.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Dąbrowie Górniczej? Dwie osoby zostały odesłane ze szpitala. Są w placówkach w Sosnowcu i Chorzowie

27 lutego 2020 w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej zamknięty został na kilka godzin Szpitalny Oddział Ratunkowy i wdrożone zostały procedury związane z podejrzeniem obecności koronawirusa. W Dąbrowie Górniczej rozpowszechniana jest przez mieszkańców informacja, jakoby w mieście pojawiło się zagrożenie koronawirusem. Z naszych ustaleń wynika, że nie jest to prawda, choć sytuacja, jak w całym kraju, jest dynamiczna. Faktem jest natomiast, że w czwartek 27 lutego 2020 roku dwie osoby z ewentualnym podejrzeniem zarażeniem koronawirusem trafiły do ZCO Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej, skąd zostały skierowane do innych szpitali.

📢 Udany dąbrowski turniej MUKP CUP. Najlepsi gracze Górnika Zabrze [ZDJĘCIA]

Sobota 29 lutego 2020 roku upłynęła w Dąbrowie Górniczej pod znakiem futbolowego grania na najwyższym poziomie. O emocje, zwroty akcji na boisku oraz piękne bramki postarali się uczestnicy turnieju MUKP CUP.

📢 Debiuty 2020 Kielce - zdjęcia z weryfikacji. Zawody kulturystyczne i fitness PZKFiTS IFBB

Debiuty kulturystyczne PZKFiTS IFBB 2020 - ZDJĘCIA. Centrum Kongresowym Targów Kielc, odbywają się w dniach 28.02-1.03.2020 słynne już DEBIUTY - czyli największa Gala Kulturystyki i Fitness Amatorów w Polsce. na miejscy pojawiła się silna ekipa sportowców z woj. śląskiego. W piątek odbyły się weryfikacje - zobacz zdjęcia. Poniżej publikujemy też listę uczestników i program zawodów.

Tygodniowa prasówka 23.02-29.02.2020 Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dąbrowie Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dąbrowa Górnicza: dotacje do paneli słonecznych rozeszły się błyskawicznie

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w błyskawicznym tempie wykorzystali szanse na dopłaty do montażu instalacji fotowaltaicznych na swoich domach. Najpierw założyli komitet kolejkowy i całą noc ze środy na czwartek (26 na 27 lutego) spędzili w samochodach pod Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej, a potem w kilka godzin złożyli wymagane dokumenty, nie zostawiając ani jednego wolnego miejsca.

📢 Turniej MUKP CUP w hali Centrum. Warto pokibicować!

W sobotę 29 lutego br. zapraszamy fanów piłki nożnej do hali Centrum w Dąbrowie Górniczej.

📢 Mieszkania w Dąbrowie Górniczej. Oto najdroższe mieszkania do kupienia w Dąbrowie Górniczej

Ile kosztują najdroższe mieszkania w Dąbrowie Górniczej? Czy mają wysoki standard wykończenia, świetną lokalizację, olbrzymi metraż? A może są inne przyczyny z których wynikają ceny ich ceny? Czy Dąbrowa Górnicza ma kuszące oferty? Sprawdziliśmy w portalu Gratka.pl i przygotowaliśmy zestawienie najdroższych ofert.

📢 Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej. Warsztaty, wykłady, koncerty i pokazy filmowe

Dziewięć ekscytujących dni, 150 ciekawych wykładów, warsztatów i debaty na temat nowych technologii, zmian społeczno-ekonomicznych i ekologii. Do tego strefa pokazu i strefa chilloutu, laboratoria, spektakle teatralne i zmagania programistów w hackatonie. Akademia WSB już po raz 16 łączy siły z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza w organizacji jednego z największych wydarzeń popularnonaukowych - Festiwalu Nauki – który od początku swojego funkcjonowania przyciągnął łącznie 200 000 uczestników.

📢 Fałszywy lekarz z Jemenu obiecywał będziniance małżeństwo. Kobieta straciła mnóstwo pieniędzy

69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Jemenie. Pisał że stracił najbliższych. Obiecywał, że przyjazd do Polski i wspólne życie. W ten sposób zdobył serce kobiety oraz jej pieniądze. Jak się okazało, zakochana 69-latka przekazała mu ponad 166 tys. złotych.

📢 Oni mają na kontach miliardy! Oto 10 najbogatszych ludzi z województwa śląskiego LISTA FORBES 2020

Magazyn Forbes opublikował dziś, 27 lutego, listę stu najbogatszych Polaków 2020 roku. Wyszukaliśmy w niej 10 najbogatszych ludzi z województwa śląskiego. Ich majątek szacuje się w sumie na 27 miliardów 609 milionów złotych! Najbogatszych ludzi z naszego regionu znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Pomysłowość ludzka naprawdę... nie zna granic! Zobaczcie te zdjęcia

Pisuar w miejscu umywalki, balkon bez drzwi, ścieżka rowerowa przecięta barierami, kuchenka gazowa nad pralką czy wspólny kran dla umywali i wanny - to tylko niektóre absurdalne pomysły nadesłane na facebookowy fanpage "Zaufaj mi, jestem Architektem!". Oglądając te zdjęcia dojdziecie do wniosku, że pomysłowość ludzka faktycznie nie ma granic. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Alarm w dąbrowskim szpitalu i zamknięty SOR. Przyczyną miał być koronawirus

W czwartek 27 lutego 2020 roku w Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej zamknięty został Szpitalny Oddział Ratunkowy i wdrożone zostały procedury związane z podejrzeniem obecności koronawirusa u jednej z pacjentek. Okazało się jednak, że procedura uruchomiona została za szybko, co związane było prawdopodobnie z błędnym przepływem informacji.

📢 Uczestnicy II etapu olimpiady ZUS odebrali nagrody i dyplomy. Wsparła ich Zagłębiowska Izba Gospodarcza FOTO

We wtorek 25 lutego 2020 roku w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w I etapie Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. To uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu działalności Oddziału ZUS w Sosnowcu.

📢 ZTM w woj. śląskim. Bilety zmieniają cenę i wygląd. Nowy cennik to rewolucja przy kasownikach

Ceny biletów ZTM się zmieniają. Nowy cennik biletów autobusowych i tramwajowych ZTM wchodzi w życie od 1 marca 2020. Zmiana dotyczy także wzorów biletów. Już niebawem obowiązywać zacznie nowa taryfa biletowa w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. - Jest bardziej elastyczna. Chcemy zachęcić tych, którzy do tej pory nie korzystali z komunikacji publicznej, żeby zaczęli z niej korzystać - mówi Grzegorz Kwitek, odpowiedzialny za transport członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ślązacy i Zagłębiacy będą też kasować nowe bilety. Już nie poziome, ale pionowe.

📢 Nowe numery do Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Warto je zapamiętać!

W związku z prowadzonymi przez KGP pracami, dotyczącymi modernizacji systemu łączności telefonicznej, zmienia się sposób wybierania numerów telefonów służb podległych MSWiA. Aby dodzwonić się do jednostek Policji, zamiast dotychczas używanych numerów kierunkowych (w województwie śląskim: strefa katowicka - 32, strefa bielska - 33 i strefa częstochowska - 34), trzeba będzie wybrać prefiks MSWiA - 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112.

📢 Nowa linia kolejowa podzieli Dąbrowę Górniczą. "Nie" dla torów w zielonych dzielnicach!

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to jeden ze sztandarowych projektów infrastrukturalnych w Polsce. Poza budową nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą, zakłada również budowę nowych dróg i torów, które mają skomunikować je z pozostałymi częściami kraju. Problem w tym, że planowane przebiegi nowych linii kolejowych w ogromnej mierze przebiegają przez tereny mieszkalne. Tak jest także w Dąbrowie Górniczej.

📢 Oto najlepsi dentyści w woj. śląskim TOP 20. Tych stomatologów polecają pacjenci!

Czeka Was wizyta u dentysty? Wielu z nas doskonale wie, ile w przypadku bólu zęba znaczy dobry specjalista... Aby pomóc, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych stomatologów w woj. śląskim oparte o opinie zamieszczone na serwisie znanylekarz.pl. Oto TOP 20 dentystów. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Oto TOP 10 najpiękniej odnowionych w ostatnich latach zabytków w woj. śląskim. Są piękne!

Ślaskie. Do grona zabytków zalicza się najciekawsze i najbardziej historyczne obiekty w danym mieście. To również miejsca z nieprzeciętną historią. Planując wyjazd czy wycieczkę właśnie je bierzemy pod uwagę gdy myślimy o miejscach, które chcemy zobaczyć. A jakie ciekawe obiekty zabytkowe w województwie śląskim w ostatnim czasie odnowiono?

📢 Wiedzieliście? Te gwiazdy telewizji pochodzą z woj. śląskiego!

Ślaskie. Oglądając ich na małym ekranie, nie zawsze wiemy, że pochodzą z naszego regionu. To gwiazdy telewizji - prowadzący popularne programy, reżyserujący hitowe serie, słynni prezenterzy telewizyjni czy wreszcie aktorzy wcielający się w główne role w serialach, które biją rekordy popularności. Oto ponad 30 telewizyjnych osobowości, których korzenie wywodzą się ze Śląska, Częstochowy i okolic, Zagłębia czy Podbeskidzia. Jeśli pominęliśmy jakąś słynną osobę, napiszcie w komentarzu! Wcześniej kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Nieznane chemikalia na terenie zakładu w Gołonogu. Policja w akcji

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej w Dąbrowie Górniczej oraz Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zapobiegły dalszemu składowaniu odpadów. Na terenie jednej z dąbrowskich firm stróże prawa ujawnili kilkadziesiąt pojemników z nieznanymi płynnymi chemikaliami, składowanymi między innymi na naczepie samochodowej. Trwają działania zmierzające do ustalenia pochodzenia odpadów oraz osób odpowiedzialnych za ich składowanie.

📢 Miasto zamyka ul. Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej dla ciężarówek. Prosili o to mieszkańcy

W poniedziałek 2 marca 2020 roku zmieni się organizacja ruchu na ul. Strzemieszyckiej. Na odcinku od skrzyżowania z DW 790 do ul. Zakawie wprowadzony będzie zakaz ruchu dla ciężarówek. Pojazdy powyżej 7 ton będą mogły tam jeździć tylko w ściśle określonych przypadkach.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie