Puchar Polski w triathlonie

(wow)
Szóste miejsce zajął Adam Chmielowski (Triathlon Dąbrowa Górn.) podczas rozegranych w Kędzierzynie-Koźlu zawodów z cyklu Pucharu Polski. Na pokonanie całej trasy (1,5 km pływania, 40 km wyścigu rowerowego, 10 km biegu) ...

Szóste miejsce zajął Adam Chmielowski (Triathlon Dąbrowa Górn.) podczas rozegranych w Kędzierzynie-Koźlu zawodów z cyklu Pucharu Polski. Na pokonanie całej trasy (1,5 km pływania, 40 km wyścigu rowerowego, 10 km biegu) dąbrowianin potrzebował 1:56:37,6 godz., tracąc nieco ponad półtorej minuty do pierwszego na finiszu Marcina Florka (Truso Elbląg; 1:54:55,6 godz.).

Ten ostatni zawodnik razem z Sergiuszem Olejniczakiem doskonale spisał się na trasie pływackiej, uzyskując minutę przewagi nad najgroźniejszymi rywalami. Konkurenci dogonili jednak dwójkę liderów w wyścigu rowerowym. Marcin Florek pierwszą pozycję odzyskał w biegu (10 km pokonał w czasie 33:24 min.).

Słabiej spisali się w Kędzierzynie pozostali dąbrowianie. Janusz Kornes z czasem 2:04:34,4 godz. zajął 24 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 10 w swojej kategorii wiekowej (24-39 lat). Prym na pucharowej trasie wiedli młodzieżowcy (20-23 lata). Na 41 pozycji sklasyfikowany został 18-letni Tomasz Kowalski (2:11:46,1 godz.), 59 miejsce zajął Piotr Serement (2:19:28,5 godz.), a 98 lokata przypadła Filipowi Kołakowskiemu (2:38:56,9 godz.). Na początku drugiej setki zawodników pojawiła się na mecie Kinga Ligocka (MMKS Dąbrowa Górn.; 2:46:00,4 godz.). Dąbrowska juniorka zajęła jednak 11 lokatę wśród triathlonistek i 4 w swojej grupie wiekowej.
Weterani na pucharowej trasie walczyli jednocześnie o mistrzostwo Polski. Nie zawiódł Zbigniew Ginalski (Triathlon Dąbrowa Górn.), który z czasem 2:32:26,4 godz. triumfował w najstarszej grupie wiekowej (pow. 60 lat). Dąbrowianin (rocznik 1938) słabiej popłynął (35:34 min.), ale straty odrobił na rowerze i trasie biegowej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani