Pucharowe sukcesy dąbrowskich karateków, którzy zajęli 7 miejsce w klasyfikacji medalowej

mat.prasowe
Udanie zaprezentowali się we Wrocławiu karatecy dąbrowskiego Ronina. Zdobyli siedem medali.

Jak co roku na zakończenie sezonu odbywa się ostatnia edycja Pucharu Polski Karate. 1 grudnia we Wrocławiu w hali AWF-u na Stadionie Olimpijskim na starcie stanęło około 300 zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych. Klub Ronin z Dąbrowy Górniczej reprezentowało 12 zawodników i zawodniczek, kierownikiem drużyny był sensei Roman Szymczak, trenerem sensei Tomasz Puchała a w gronie sędziów był sensei Tomasz Byjos.

Wśród naszych reprezentantów aż 8 osób stanowili zawodnicy po raz pierwszy uczestniczący w zawodach Pucharu Polski. Dzięki dobremu przygotowaniu do tej ostatniej w tym sezonie imprezy, zdobyliśmy 7 medali i również 7 miejsce w klasyfikacji medalowej. Tym większy to dla nas sukces tak wysoka pozycja, iż nie mieliśmy żadnego reprezentanta w kategorii juniorów i seniorów.

Najlepszą zawodniczką z naszego klubu została Katarzyna Janikowska która zdobyła 1miejsce w kata kadetek i 1miejsce w kumite kadetek +40kg. Kasia na co dzień jest uczennicą gimnazjum w Zespole Szkół Sportowych i w tym roku zdobywała już wiele cennych nagród w tym 1 miejsce w Mistrzostwach Świata w Karate, które odbyły się w Mediolanie.

Nasi kolejni medaliści to Jakub Janikowski 3 miejsce kata kadetów i 5 miejsce kumite kadetów +50kg, Patryk Ludwisiak 3 miejsce kumite dzieci +30kg, oraz nasi debiutanci Szymon Kubik 3 miejsce kata dzieci, Konrad Frankiewicz 3 miejsce kumite dzieci -30kg, Igor Michaliszyn 3 miejsce kumite junior młodszy open. Na pochwałę zasługują też pozostali nasi zawodnicy Kaja Coulding, Oskar Łydka, Natalia Budzyń, Jakub Sendek, Olaf Włosowicz i Jakub Jasiński. Każdy z nich poza Jasińskim walkę o medal przegrał dopiero w repasażach. Pecha miał Jakub Jasiński nasz utytułowany zawodnik, gdyż mógł sięgnąć po kolejne złoto w swojej karierze, lecz niestety w walce o medal decyzją sędziów został zdyskwalifikowany za zbyt mocny kontakt i doprowadzenie do niezdolności prowadzenia walki przez jego przeciwnika.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, także trenerom za przygotowanie zawodników i rodzicom za ich zaangażowanie.