Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont boiska i zaplecza sportowego CSiR-u przy Konopnickiej [ZDJĘCIA]

Piotr Sobierajski
Rozpoczął się remont boiska i zaplecza sportowego CSiR-u przy ul. Konopnickiej
Rozpoczął się remont boiska i zaplecza sportowego CSiR-u przy ul. Konopnickiej Piotr Sobierajski
Remont boiska i zaplecza sportowego CSiR-u przy Konopnickiej sprawi, że za dwa, trzy lata cały kompleks sportowy zmieni się nie do poznania. Już teraz widać początek prac remontowych w ramach pierwszego etapu tej inwestycji, po zakończeniu której w doskonałych warunkach będą mogły ćwiczyć i trenować dzieci oraz młodzież dąbrowskich klubów piłkarskich. Skorzystają także piłkarze dąbrowskich klubów.

Remont boiska i zaplecza sportowego CSiR-u przy Konopnickiej [ZDJĘCIA]

Co zmieni się w pierwszym etapie? Ten ma się zakończyć w sierpniu 2017 roku. Będzie kosztował 2 mln 39 tysięcy złotych. W tym czasie firma PRB A. Piaskowski i spółka zajmie się głównie lewą częścią trawiastego boiska sportowego (patrząc od strony ul. Konopnickiej) oraz jego otoczeniem.

– Bardzo się cieszę, że władze miasta zdecydowały się na kompleksowy remont tego obiektu. Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią uznawane jest bowiem za najlepsze w Zagłębiu. Wszyscy tu ćwiczą, trenują, tak więc modernizacja boiska trawiastego sprawi, że będziemy mieć wkrótce całkowicie nowoczesne oba boiska – mówi Dagmara Molicka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. – Pierwszy etap zmian już ruszył, będzie na pewno drugi, a jest też szansa na trzeci. Pierwszy etap to zmiany przede wszystkim w zapleczu magazynowo-sportowym, z udogodnieniami w utrzymaniu tego obiektu. Zostanie wyremontowana strefa kibiców, będą nowe trybuny. Zlikwidowane zostaną blaszane garaże, pojawią się nowe budynki magazynowe i garażowe dla samochodów – dodaje.

Zmianie ulegnie lokalizacja strefy kibiców gości, która zostanie przeniesiona ze strony prawej na lewą. Będzie 200 krzesełek dla kibiców gospodarzy, ponad 80 dla gości, nowe ogrodzenie boiska.

– Zlikwidowane zostaną stare, betonowe konstrukcje na stadionie. Dojedziemy nową drogą aż do nowego bliska ze sztuczną nawierzchnią. Powstanie tam także w drugim etapie prac nowy budynek sportowo-konferencyjny z odnową biologiczną, z pomieszczeniami magazynowymi dla klubów piłkarskich, by ten sprzęt mógł być tu przechowywany – podkreśla Dagmara Molicka. To budynek dwupoziomowy, w którym pojawią się szatnie, prysznice, toalety. Z olbrzymiego magazynu będzie korzystał CSiR, a częściowo w boksach piłki i sprzęt potrzebny do treningu będą mogły zostawiać kluby. Na górze powstaną też szatnie, zaplecze sanitarne oraz pomieszczenia dla sędziów. – Co bardzo ważne, tutaj znajdzie się również pomieszczenie konferencyjne, gdzie będzie można prowadzić część teoretyczną szkolenia zawodników, jako uzupełnienie treningu praktycznego – przyznaje dyrektor CSiR-u. – Dziś wszystkie kluby korzystają z trzech naszych obiektów sportowych w Strzemieszycach, Ząbkowicach i tu przy Konopnickiej. Ząbkowice już zostały wyremontowane, Strzemieszyce także prezentują się dobrze. Przy Konopnickiej powstanie z kolei taki obiekt reprezentacyjny. Zdaję sobie sprawę z tego, że wszyscy chcieliby tutaj grać, ale doba ma tylko 24 godziny. Siłą rzeczy staramy się więc brać pod uwagę w pierwszej kolejności dzieci. Tutaj po prostu jest łatwiejszy dojazd dla rodziców. A tych szkółek piłkarskich i chętnych do gry, treningów jest dziś mnóstwo. To świetnie, bo dzieci i młodzież nie siedzi w domach, ale aktywnie spędza wolny czas. A z boisk korzysta się tutaj do godziny 22.00, obiekt cały czas tętni życiem – dodaje.

Tylko we wrześniu tego roku z obiektów sportowych przy ul. Konopnickiej skorzystało łącznie 7120 osób (MUKP - 3840 osób, SALOS - 480 osób, KS Mydlice - 400 osób, RKS Zagłębie - 2400 osób).

Drugi etap prac ma kosztować 3,9 mln zł netto. W planach jest też studnia głębinowa, która pozwoliłaby na oszczędności związane z utrzymaniem murawy. – Jedno podlanie murawy boiska trawiastego to jest 35 metrów sześciennych wody. To są duże pieniądze, a takie rozwiązanie pozwoli na zniwelowanie tych wydatków – podkreśla Dagmara Molicka. – Cenię sobie bardzo dobrą współpracę między urzędem miejskim, wykonawcą i projektantem. Wszystko powstaje bowiem z naszym sporym wkładem, brane są pod uwagę nasze sugestie, propozycje – dodaje.

Inwestycja jest dwuletnia, ale jest szansa, by wyremontowane zostało w trzecim etapie także zaplecze administracyjne CSiR-u. Obecnie wyłączone zostało z użytkowania boisko trawiaste, natomiast czynne jest boisko ze sztuczną nawierzchnią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto