Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Schade Polska zainwestuje w Tucznawie ponad 40 milionów złotych

PAS, mat. prasowe
Pierwszym zakładem w KSSE w Dąbrowie Górniczej - Tucznawie jest inwestycja NGK Ceramics Polska
Pierwszym zakładem w KSSE w Dąbrowie Górniczej - Tucznawie jest inwestycja NGK Ceramics Polska mat. NGK
Schade Polska wybuduje w Tucznawie halę do magazynowania i składowania towarów. Zainwestuje w Dąbrowie Górniczej co najmniej 41,5 miliona złotych.

– Tucznawa to przestrzeń spełniająca najwyższe standardy. Inwestorzy mają tam do dyspozycji wszystko, co jest im potrzebne. Śmiało można powiedzieć, że Dąbrowa Górnicza znalazła się w ścisłej czołówce polskich miast i praktycznie każdy duży inwestor, który chce wejść do Polski albo rozszerzyć swoją działalność, odwiedza Dąbrowę Górniczą – podkreśla Marcin Bazylak, zastępca prezydenta miasta.

Firma, zajmująca się w szczególności międzynarodowym i krajowym transportem szkła płaskiego z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, do końca 2021 roku wybuduje halę do magazynowania i składowania towarów.

– Schade Polska, spółka należąca do włoskiej firmy transportowej Lannutti S.p.a., zainwestuje co najmniej 41,5 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej. Zatrudnienie w zakładzie w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie znajdzie co najmniej 35 nowych pracowników, a blisko 250 miejsc pracy zostanie utrzymane – informuje dr Janusz Michałek, prezes KSSE.

Dzięki realizacji projektu w Tucznawie, firma poszerzy dotychczasowy zakres działalności o usługi magazynowania. Spółka zamierza rozwijać kooperację i nawiązywać nowe relacje z inwestorami produkcyjnymi w naszym regionie.

Jak ppdkreśla lokalny samorząd przedsięwzięcia tego typu nie byłyby możliwe, gdyby nie oddanie do użytku w 2014 roku zupełnie nowej drogi, która skomunikowała 250 hektarów terenów inwestycyjnych w Tucznawie z najważniejszymi drogami przebiegającymi przez Dąbrowę Górniczą. Wszystko to powoduje, że zdaniem ekspertów otwarcie terenu inwestycyjnego w Tucznawie było dobrym krokiem w przyszłość, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

Pierwszymi inwestorami, którzy zdecydowali się zbudować tam swoją fabrykę, byli Japończycy z koncernu NGK Ceramics. Oficjalnie fabryka ruszyła w maju 2017 roku, ale już wtedy japońscy inwestorzy zapowiedzieli zakup kolejnych terenów i budowę bliźniaczej hali, dzięki czemu w całym zakładzie powstanie łącznie niemal tysiąc nowych miejsc pracy.Tam również będą produkowane filtry DPF do silników diesla. Inwestycja ma pochłonąć 22 mld jenów, czyli około 750 mln zł. Uruchomienie produkcji w drugiej hali planowane jest na kwiecień 2019 roku. Zatrudnienie w obecnym zakładzie na koniec 2017 r. miało osiągnąć poziom 450 osób.

Tereny Inwestycyjne w Tucznawie są przeznaczone pod średnie i duże projekty inwestycyjne. Obecnie KSSE dysponuje gotowymi do sprzedaży działkami o powierzchni od 2 do 40 hektarów.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim trwają od dłuższego czasu rozmowy dotyczące kilkunastu różnych projektów na terenie KSSE w Tucznawie z branży motoryzacyjnej, a także budowalnej, tworzyw sztucznych, medycznej, spożywczej oraz logistycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto