Sensacja w hali Centrum! MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa z Legią Warszawa. Zobacz ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Legię Warszawa 89:79

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Legię Warszawa 89:79 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Do sporej sensacji doszło w Energa Basket Lidze. W 17. kolejce zamykający tabelę MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w hali Centrum wicelidera Legię Warszawa 89:79 rewanżując się drużynie ze stolicy za porażkę z początku sezonu. Dzięki tej wygranej gospodarze opuścili ostatnią lokatę. Zobaczcie zdjęcia z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa.

MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 89:79 Sensacja w hali Centrum

Koszykarze z Dąbrowy mają teraz całą serię spotkań na własnym boisku. Przed tygodniem z Kingiem Szczecin przegrali, ale w drugim z dwunastu z rzędu meczów w hali Centrum sprawili sporą niespodziankę pokonując wicelidera tabeli Legię.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU MKS DĄBROWA GÓRCZNIA - LEGIA WARSZAWA

Ostatnią drużynę EBL do wygranej poprowadzili dwaj Amerykanie Malcolm Rhett i Elijah Wilson, którzy w sumie zdobyli 42 punkty, a więc niemal połowę wszystkich rzuconych przez dąbrowian. Gospodarze od początku objęli prowadzenie nad faworytem z Warszawy. Po trzech celnych rzutach wolnych Michała Kroczaka MKS prowadził w 19 minucie 47:30, a na przerwę zszedł z przewagą 15 punktów.

Wydawało się, że ta przewaga w zupełności wystarczy, zwłaszcza, że w 23 minucie po rzucie Lee Moora dąbrowianie odskoczyli na najwyższy w całym spotkaniu dystans 18 oczek (53:35). Warszawianie w III kwarcie wzięli się jednak do roboty i wygrali ją 23:15 zmniejszając straty do 7 pkt.

Goście cały czas starali się zmniejszyć dystans i na 5 minut przed końcem po rzutach Medforda Juniora było już tylko 70:66 dla MKS. W końcówce wojnę nerwów lepiej wytrzymali jednak gospodarze i odnieśli niespodziewane, ale w pełni zasłużone piąte zwycięstwo w tym sezonie EBL.

Sensacja w hali Centrum! MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa z Legi...

MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 89:79 (22:18, 25:14, 15:23, 27:24)