Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 68:64

Tomasz Kuczyńsk
Od 2002 roku nasz region czeka na ekstraklasę koszykarzy i... jeszcze poczeka. Wczoraj w decydującym o awansie do PLK meczu MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w Tarnobrzegu.

Tak jak dwa poprzednie spotkania również ten trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Dąbrowianie rozpoczęli ostatnią kwartę od zdobycia dziesięciu punktów z rzędu (bez kosza Siarki) i prowadzili 58:53!

Przy stanie 64:64 (na pół minuty przed końcem) piłkę zebrał faulowany Wojciech Barycz i trafił dwa rzuty wolne. Marek Piechowicz i Krzysztof Koziński nie doprowadzili do kolejnego remisu, a wynik ustalił rzutami osobistymi Michał Baran.
Siarka Tarnobrzeg po raz pierwszy w historii klubu awansowała do ekstraklasy.

PÓŁFINAŁY PLAY OFF I LIGI KOSZYKARZY

Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 68:64 (13:17, 21:17, 19:14, 15:16)

Siarka Krupa 19 (5x3), Czerwonka 14, Barycz 10 (1), Miś 10, Szpyrka 6 oraz Baran 9, Pisarczyk 0, Uriasz 0.

MKS Zieliński 12 (1x3), Basiński 11 (1), Szczypka 8 (1), Bogdanowicz 6, Zmarlak 4 oraz Piechowicz 14 (2), Lisewski 5, Szybowicz 2, Koziński 2, Lewicki 0.

Stan play off (do dwóch wygranych) 2:1 dla Siarki i awans do PLK