Siatkarki Pałacu Bydgoszcz poległy w Dąbrowie Górniczej

Leszek Jaźwiecki
Joanna Kaczor imponuje skutecznością. W meczu z Pałacem Bydgoszcz zdobyła 11 punktów Jakub Jaźwiecki
Po łatwych zwycięstwach zespołów z Bielska i Sopotu siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza chcąc utrzymać drugie miejsce w tabeli także musiały pokonać Pałac Bydgoszcz bez straty seta. Dąbrowianki nie zmarnowały takiej okazji, wygrywając po zaledwie godzinie gry.

W meczu z Pałacem Tauron musiał sobie radzić bez borykającą się ze schorzeniem pleców Czeszki Ivany Plchotovej oraz Belgijki Frauke Dirickx, która pojechała do swojej ojczyzny w prywatnej sprawie. Nieobecność tych zawodniczek nie miała jednak wpływu na końcowy wynik. Dąbrowianki przez cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku.

- Naszym atutem na pewno była zagrywka - podsumowała spotkanie Aleksandra Liniarska.

Bez straty seta zakończyły ostatni mecz rundy zasadniczej także siatkarki BKS Bielsko-Biała. Podopieczne Wiesława Popika pokonały PTPS Piła i zajęły trzecie miejsce. W play-off rywalem bielszczanek będzie zespół Budowlanych Łódź.

- W kolejnej fazie wszystko właściwie zaczyna się od nowa - stwierdził trener BKS. - Dobrze, że dysponujemy szerokim składem, bo to może zaprocentować w meczach o medale.

Orlen Liga siatkarek

18. KOLEJKA

BKS Aluprof Bielsko-Biała - PTPS Piła 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

BKS Aluprof Bergrova, Czypiruk, Pelc, Szymańska, Sieczka, Łyszkiewicz, Sawicka (libero) oraz Horka, M. Wojtowicz, Frąckowiak, Wołosz, G. Wojtowicz

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:27, 25:11, 25:22)

Tauron Tokarska, Leys, Liniarska, Kaczor, Śliwa, Skowrońska, Strasz (libero)

POZOSTAŁE WYNIKI

Impel Wrocław - Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:17, 25:29, 25:19), Muszynianka Muszyna - Budowlani Łódź 3:2 (21:25, 23:25, 25:23, 25:11, 15:11), Atom Trefl Sopot - AZS Białystok 3:0 (25:14, 25:15, 25:20)

1. Muszynianka 18 46 48-15

2. TAURON MKS DĄBROWA 18 39 47-24

3. ALUPROF BIELSKO-BIAŁA 18 39 46-24