Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicz wygrały Szamotuły Enea Cup [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
U progu nowego sezonu ligowego siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza odniosły pierwszy sukces. Dąbrowianki wygrały Szamotuły Enea Cup, który był również turniejem o Superpuchar Polski.

W ostatnim meczu podopieczne Waldemara Kawki bez straty seta pokonały mistrzynie kraju, Atom Trefl Sopot. Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Zaroś-lińska z Tauronu.

Po dwóch wygranych setach na przewagi, trzecia odsłona meczu Tauronu z Atomem była tylko formalnością. Znakomicie grające siatkarki Tauronu dosłownie zdemolowały w niej rywalki wygrywając 25:12! Mistrzynie Polski nie potrafiły znaleźć skutecznej recepty na szybkie ataki i skuteczną zagrywkę Tauronu.

Drugie miejsce w Szam-tułach zajęła drużyna BKS Aluprof Bielsko-Biała. Bielsz-czanki w pierwszym dniu pokonały Atom Trelf 3:2, a następnie wygrały z PTPS Piła 3:1. W bezpośrednim meczu Tauron pokonał BKS Aluprof 3:1.

- Dopiero pierwszy raz zagraliśmy o Superpuchar i od ra-zu udało nam się wygrać - nie krył zadowolenia trener Tauronu . - Ten klub dopiero pisze swoją historię. Oprócz zwycięstwa cieszy mnie także to, że przed startem ligi mogliśmy skonfrontować naszą dyspozycje z silnymi dryży-nami . Gra może nie wyglądała za każdym razem tak, jak tego oczekiwaliśmy, ale to ostatnie zwycięstwo było szczególnie cenne- dodał trener Kawka.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 3:0 (26:24, 27:25, 25:12)

Tauron Dirickx, Staniucha-Szczurek, Nuszel, Tokarska, Plchotova, Zaroślińska, Strasz (libero) oraz Śliwa, Kaczor, Liniarska, Leys

Aluprof BKS Bielsko Biała - PTPS Piła 3:1 (20:25, 25:13, 25:21 25:21)

• W rozegranym w Częstochowie Superpucharze siatkarzy Skra Bełchatów wygrała z mistrzami kraju Resovią Rzeszów 3:0 (25:21, 25:23, 25:19).