Siatkarskie boje MKS-u w Pucharze Polski

(pas)
Nie udała się wyprawa do Białegostoku zawodniczkom MKS-u Dąbrowa Górnicza, gdzie rozgrywany był kolejny turniej w ramach Pucharu Polski. Tym razem siatkarki beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet nie wygrały żadnego z trzech ...

Nie udała się wyprawa do Białegostoku zawodniczkom MKS-u Dąbrowa Górnicza, gdzie rozgrywany był kolejny turniej w ramach Pucharu Polski. Tym razem siatkarki beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet nie wygrały żadnego z trzech spotkań i w tabeli po sześciu spotkaniach zajmują odległe, 10 miejsce.

Najbliżej sukcesy podopieczne Wiesława Popika były w pierwszej konfrontacji z gospodyniami imprezy. Po trzech setach prowadziły nawet 2:1, ale ostatecznie to rywalki mogły się cieszyć z wygranej. AZS Białystok ograł bowiem dąbrowianki w kolejnej partii 25:21 i nie dał sobie odebrać sukcesu w tie-breaku, triumfując 15:10.

W kolejnym starciu MKS okazał się lepszy tylko w pierwszym secie od Centrostalu Bydgoszcz. Rywalki zwyciężyły w pozostałych partiach, choć ostatnia z nich była bardzo zacięta. Najsłabiej dąbrowianki zaprezentowały się w rywalizacji z Gedanią Gdańsk. Przegrały 0:3, w żadnym z setów nie zdobywając nawet 20 oczek.

Póki co po sześciu meczach w tabeli Pucharu Polski prowadzi z kompletem punktów Farmutil Piła, wyprzedzając o punkt Aluprof Bielsko-Biała i Muszyniankę Muszyna.