Siatkówka Dąbrowa Górnicza: niesamowite sukcesy dąbrowskich zawodniczek! [FOTO]

PAS, mat. ZSS
Siatkówka Dąbrowa Górnicza. W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Śląska Kadetek w piłce siatkowej. Bezapelacyjnie najlepszym zespołem województwa zostały siatkarki Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, na co dzień uczennice Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej, które w pokonanym polu pozostawiły czterdzieści zespołów, a w całych rozgrywkach straciły tylko jednego seta!

W turnieju finałowym, do którego zespół awansował pewnie, wygrywając 14 poprzednich spotkań, młodemu narybkowi MKS-u przyszło mierzyć się z zespołami z Zabrza, Tychów i gospodarzem turnieju BKS Aluprof Bielsko Biała. Dwa pierwsze mecze to zdecydowana dominacja podopiecznych Tomasza Cieślaka, które z kwitkiem odprawiły kolejno UKS Spartakus Zabrze i MOSM Tychy w stosunku 3:0. Ostatni mecz przeciwko BKS Aluprof Bielsko Biała miał decydować o tym, gdzie powędrują złote medale. Dwa pierwsze sety to znowu pewne wygrane młodych dąbrowianek w setach odpowiednio do 18 i 16. Trzeci to chwila dekoncentracji i pierwszy, a jak się później okazało ostatni przegrany w całych rozgrywkach set. Ostatnia partia tego spotkania to powrót na właściwe tory i pewna wygrana do 16, a w całym meczu 3:1i tym samym złote medale oraz tytuł Mistrzyń Śląska Kadetek sezonu 2014/2015 dla dąbrowskiej ekipy.

Warto nadmienić iż w Mistrzostwach Śląska Kadetek brał udział jeszcze jeden zespół dąbrowskiego klubu, składający się z uczennic klasy trzeciej i drugiej gimnazjum ZSS im. Polskich Olimpijczyków, który sportowo również wywalczył awans do turnieju finałowego, pokonując w półfinałach wojewódzkich między innymi srebrne medalistki BKS Aluprof Bielsko Biała 3:1 oraz UKS Spartakus Zabrze 3:0. Niestety regulamin rozgrywek wojewódzkich nie dopuszczał możliwości występu w finałach dwóch zespołów tego samego klubu i młodsza drużyna kadetek prowadzona przez trenera Grzegorza Balcarka została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

Kolejność końcowa turnieju:
1. TauronBanimex MKS Dąbrowa Górnicza
2. BKS Aluprof Bielsko Biała
3. MOSM Tychy
4. UKS Spartakus Zabrze

Tydzień wcześniej krążki tego samego koloru zawisły na szyjach juniorek, prowadzonych przez trenerów Ireneusza Borzęckiego i Grzegorz Balcarka. W turnieju finałowym, który rozgrywany był w Tychach zespół Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza zmierzył się z MOSM Tychy, BKS Aluprof Bielsko Biała oraz KS Częstochowianka Częstochowa. Pierwsze spotkanie z gospodyniami turnieju to pewna wygrana w stosunku 3:0. Drugiego dnia przeciwnikiem był BKS Aluprof Bielsko Biała,w składzie którego występują dwie zawodniczki na co dzień reprezentujące barwy seniorskiego zespołu bielszczanek występującego w Orlen Lidze. Po niezwykle zaciętym
i stojącym na bardzo wysokim poziomie widowisku ze zwycięstwa 3:1 mogły cieszyć się młode siatkarki z Dąbrowy Górniczej, którym do wywalczenia złota wystarczyły dwa wygrane sety z KS Częstochowianka Częstochowa
w ostatnim dniu turnieju. Młode siatkarki z Dąbrowy Górniczej zbyt mocno zakodowały sobie tę informację, gdyż
po pierwszych dwóch setach niedzielnego starcia pewnie wygranych do 20 i 16 przegrały kolejne do 19, 22 i 12 a całe spotkanie 2:3, lecz nic już nie mogło odebrać im zwycięstwa w całym turnieju i radości po zdobyciu tytułu mistrzowskiego.

1. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
3. KS Częstochowianka Częstochowa
4. MOSM Tychy

Złote medale w Mistrzostwach Śląska, zdobyte zarówno w kategorii juniorek jak i kadetek, to wyjątkowa sytuacja, która ostatni raz miała miejsce w sezonie 2003/2004, kiedy to również siatkarki trenujące w ZSS w Dąbrowie Górniczej - wtedy pod szyldem MMKS Dąbrowa Górnicza - sięgnęły po złote medale w obu kategoriach wiekowych.

Oba nasze złote zespoły awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Kadetki czeka wyjazd do Wrocławia, zaś juniorki swój turniej rozegrają w Dąbrowie Górniczej w dniach 26.02 – 01.03.2015 r. w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków. Szczegółowe informacje na temat godzin rozgrywania meczów pojawią się na stronie internetowej szkoły ( zssdg.edu.pl)oraz klubu ( mks.dabrowa.pl).