Sosnowiec: Łazowianka Łazy zwycięża w XX Halowych Mistrzostwach Zagłębia Dąbrowskiego

TOS
Facebook
Grająca na co dzień w A-klasie Łazowianka Łazy została halowym mistrzem Zagłębia Dąbrowskiego podczas turnieju rozgrywanego w hali sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. W finale drużyna z Łaz pokonała 6:2 IV-ligową Sarmację Będzin.

Halowymi Mistrzostwami Zagłębia był do tej pory Memoriał Włodzimierza Mazura. W tym roku po raz pierwszy obie imprezy odbyły się oddzielnie. Memoriał Mazura odbył się w tym roku 17 stycznia, a zwyciężyło w nim Zagłębie Sosnowiec.

W Halowych Mistrzostwach Zagłębia Dąbrowskiego zagrało sześć zespołów, które wcześniej okazały się najlepsze w turniejach eliminacyjnych.

W finale Łazowianka Łazy pokonała 6:2 Sarmację Będzin, w meczu o trzecie miejsce Unia Ząbkowice zwyciężyła Milenium Wojkowice 4:2, a w spotkaniu, którego stawką była lokata piąta Ostoja Żelisławice wygrała 2:1 z Błękitnymi Sarnów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Dyrda z Sarmacji, najlepszym strzelcem - Michał Gajewicz z Łazowianki, a najlepszym bramkarzem klubowy kolega tego ostatniego Adam Iwiński.