Sporty siłowe: Artur Rejek zwycięzcą II Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów

(pas)
Najlepsi siłacze (w środku Artur Rejek) otrzymali w nagrodę dyplomy i nagrody.
Wiele emocji towarzyszyło ostatniej edycji tegorocznych zmagań w ramach Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów, rozgrywanej w siłowni Terminatusa w Dąbrowie Górniczej.

Wiele emocji towarzyszyło ostatniej edycji tegorocznych zmagań w ramach Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów, rozgrywanej w siłowni Terminatusa w Dąbrowie Górniczej. Do rywalizacji przystąpiło 23 zawodników, w tym 7 młodzików, 5 juniorów, 7 seniorów i 4 weteranów. Po raz trzeci zwyciężył Artur Rejek z Herkulesa Warszawa, który został jednocześnie zwycięzcą całej ligi. Aktualny wicemistrz Europy zaliczył 295 kg przy wadze ciała 112,8 kg, co dało mu 172,3095pkt.

Drugie miejsce po pasjonującej walce zajął Tomasz Obcowski z Poveru Kuźnik Chorzów. Wykorzystał potknięcie Dariusza Wdowińskiego, a tym razem do sukcesu wystarczyło prawidłowe uniesienie sztangi ważącej 245 kg. Trzecie miejsce wywalczył Michał Woźniak, zaliczając 230 kg przy wadze ciała 108,9 kg.

Jeden z faworytów do sukcesu, Dariusz Wdowiński z Poweru 2005 Nasielsk, zaliczył w pierwszym podejściu bez koszulki do wyciskania 220 kg, a w drugim spalił 285 kg. Chcąc walczyć z Arturem Rejkiem o tytuł najlepszego zawodnika Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów Terminatus poprosił w trzecim podejściu o 310 kg, ale niestety, sztanga okazała się za ciężka. Darek musiał zadowolić się dopiero szóstym miejscem w tej edycji i zajął ostatecznie trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji

- Należy wspomnieć i o Leszku Rejku bracie Artura, który jako junior zaliczył przy wadze ciała 77,4 kg aż 190 kg i zajął czwarte miejsce w czwartej edycji. Leszek mógł znaleźć się w pierwszej szóstce finału Zagłębiowskiej Ligi Sztangistów Terminatus, ale nie zaliczył żadnego podejścia w dwóch edycjach i nie został sklasyfikowany, a szkoda - podkreśla Grzegorz Leski, organizator ligi.

Wśród młodzików pierwsze miejsce wywalczył Marcin Magier Pover Kuźnik Chorzów, który uzyskał kolejno 122,5 kg, 150 kg i 150 kg. W kategorii juniorów najlepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Michał Wichrowski z Apollo Jaworzno. Zaliczył w zawodach dwa racy po 180 kg i w ostatniej edycji 200 kg. Najlepszym seniorem został Artur Rejek, weteranem Dariusz Wdowiński, a w kategorii masters wygrał Marian Prokop z Bytomia.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani