SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach wygrał z Doralem Zetkama Nysa Kłodzka 88:82

ADI
Po zaciętej walce koszykarze Hawajskich Koszul Banku Spółdzielczego Żory wygrali we własnej hali z Doralem Zetkama Nysa Kłodzko 88:82.

Podopieczni trenera Łukasza Szymika bardzo dobrze weszli w mecz i wydawało się, że bez problemów zdobędą dwa punkty. Początek spotkania to celne "trójki" w wykonaniu Łukasza Ochodka i Marcina Marczyka. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem żorzan 19:15. Radość kibiców zepsuła jednak kontuzja najskuteczniejszego zawodnika poprzedniego sezonu, Przemysława Jasińskiego, który z urazem kolana został przewieziony do szpitala. Mimo tego osłabienia druga kwarta również należała do gospodarzy, którzy kontrolowali grę i na przerwę schodzili prowadząc 7 punktami. Trzecią kwartę świetnie zaczął Łukasz Ochodek, który zdobył 6 punktów z rzędu, potem jednak coś się zacięło. Goście z Kłodzka zbliżyli się na dystans zaledwie 1 punktu, jednak dobra końcówka pozwoliła Hawajskim utrzymać 6-punktową przewagę. Czwarta kwarta to walka punkt za punkt. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się remisem 25:25, a cały mecz 6-punktowym zwycięstwem gospodarzy.
Najlepszym graczem w drużynie Hawajskich Koszul był zdobywca 24 punktów, Łukasz Ochodek. 22 oczka dorzucił też Karol Kupczak. Po tym spotkaniu HK Bank Spółdzielczy Żory z dorobkiem 15 punków zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli i traci 3 "oczka" do liderującego WKS Śląska Wrocław. Kolejny mecz już w niedzielę. Żorzanie na wyjeździe zmierzą się z najsłabszym do tej pory zespołem ligi, UMKS Piotrcovią.