Stowarzyszenie Centrum Formy: kolejne sukcesy dąbrowskich siłaczy

mat. prasowe
Stowarzyszenie Centrum Formy. XXIV Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które od 14 do 15 marca odbyły się w Chorzowie przeszły już do historii. Stowarzyszenie Centrum Formy reprezentowały dwie zawodniczki i dwóch zawodników, którzy wywalczyli na mistrzostwach sześć medali (2 złote, 3 srebrne oraz 1 brązowy).

Bardzo dzielnie walczyła nasza najmłodsza reprezentantka Magdalena Czerw, startująca w kategorii wagowej do 84 kg, która wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii wiekowej juniorek do lat 18. Wywalczyła także drugie miejsce w kategorii juniorek do lat 20 i 23 z wynikiem 72,5 kg. W kategorii open wszystkich zawodniczek do lat 18 zajęła wysokie szóste miejsce, startując bez specjalistycznej koszulki do wyciskania.

Druga z naszych reprezentantek Aneta Szot, która w za dwa tygodnie wystartuje w mistrzostwach Europy seniorek w Trójboju Siłowym w Pilznie (Czechy) wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej 72 kg seniorek z wynikiem 110 kg zaliczonym w pierwszym podejściu. Niestety dwie próby do ciężaru 115 kg naszej zawodniczki były nie udane.

Rafał Szendera był trzeci w kategorii wagowej 74 kg wśród weteranów I grupy (40-49 lat) z wynikiem 167,5 kg zaliczonym w pierwszym podejściu. Niestety dwie próby przy ciężarze 172,5 kg i atak na nowy rekord życiowy były tym razem nieudane, ale mamy nadzieję że na mistrzostwach świata weteranów, które odbędą się w kwietniu w Denver (USA) ciężar ten będzie zaliczony. Natomiast Grzegorz Leski, trener jak i zawodnik, został mistrzem Polski w kategorii wagowej 74 kg weteranów II gr. (50-59 lat) z wynikiem 140 kg.