Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście przywitali nowy rok akademicki 2021/2022

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście przywitali rok akademicki 2021/2022

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście przywitali rok akademicki 2021/2022 Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. Akademia WSB
Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście przywitali rok akademicki 2021/2022. W sobotę 23 października zjawili się w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, by symbolicznie zainaugurować kolejne semestry nauki, a przy okazji świetnej zabawy.

Jak informuje Akademia WSB podczas uroczystości, inaugurującej XIV edycję Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, młodzi adepci złożyli ślubowanie oraz odebrali indeksy z rąk prorektor ds. nauki i kształcenia - dr hab. Katarzyny Szczepańskiej - Woszyny, prof. AWSB, przewodniczącej Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej - dr Agnieszki Pasternak oraz prezydenta Dąbrowy Górniczej - Marcina Bazylaka.

Wykład inauguracyjny „Wszystkie kolory folkloru?” wygłosili artyści Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny - Aleksandra Żaczkova oraz Piotr Hankus. Najmłodsi poznali znaczenie kolorów Śląska, dowiedzieli się, z jakich elementów składa się tradycyjny strój śląski a także wspólnie z artystami zaśpiewali znaną pieśń ludową "Szła dzieweczka do laseczka".

- Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i do zobaczenia na kolejnym wykładzie - przekazali organizatorzy zajęć w ramach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Od 2008 roku systematycznie, dzięki DUD oraz zajęciom w innych miastach rozwija pasje, zainteresowania oraz wiedzę wielu małych studentów. W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB swoje kompetencje poszerza ponad 9 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB to osiem interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są w soboty (średnio raz w miesiącu) w formie online, jak i hybrydowej.

- Wzbudzamy zainteresowanie poprzez prowadzenie pasjonujących wykładów, warsztatów oraz wizyt studyjnych, dotykających swoją tematyką różnych dziedziny nauki. Dzieje się tak za sprawą doświadczonych pracowników naukowych i dydaktyków akademickich z całej Polski, którzy w ramach Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci prezentują wybrane zagadnienia w oparciu o klasyczny podział wiedzy na nauki przyrodnicze, formalne, humanistyczne, społeczne i politechniczne. Wspierani przez przygotowane prezentacje multimedialne, filmy, liczne pomoce dydaktyczne, eksponaty, doświadczenia i wykonywane eksperymenty, docierają do wyobraźni i umysłów nawet 6-latków - zapewniają organizatorzy zajęć.

- Uniwersytety dziecięce pomagają pokonywać opór w stosunku do trudnych lub nielubianych przez dzieci tematów – „antytalenty” matematyczne nagle zaczynają interesować się zagadkami logicznymi, fraktalami, eksperymentami fizyczno-chemicznymi i astronomią, inni odnajdują w sobie duszę artysty lub zamiłowanie do nauk przyrodniczych – anatomii, botaniki lub nauk o ziemi. To bardzo ważne, aby zachęcać dzieci do nauki i pokazywać, że jest ona piękna i każdy może w niej odnaleźć coś dla siebie. Takie zajęcia pomagają rozbudzać pasje, czasem na całe życie i mogą wpływać na kształtowanie kariery w przyszłości – mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, rektor Akademii WSB.

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na 20 listopada o godz. 9.30.

- Dinozaury miały różne zęby, bo żywiły się bardzo różnym pokarmem. Niektóre zęby służyły do chwytania ofiar, a inne do rozcierania liści. W czasie wykładu zobaczycie różne typy zębów i sami się przekonacie jak one działały używając np. tarki do marchewki. Razem z prof. Tomaszem Sulejem pomyślimy, które z nich nadawałyby się do żucia gumy - zachęcają do udziału w zajęciach organizatorzy z Akademii WSB.

W naukową podróż zabierze wszystkich prof. Tomasz Sulej - paleontolog, pracownik Instytutu Paleontologii Polskiej Akademii Nauk. Jeden z odkrywców gada drapieżnego o nazwie Smok wawelski z Lisowic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto