Studenci WSPS w Dąbrowie Górniczej mają swój „mikro-szpital”

Materiał informacyjny Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej
Studenci pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej mogą ćwiczyć procedury medyczne i zabiegi w odwzorowanych 1 do 1 salach szpitalnych. Jak wyglądają takie zajęcia? Na czym polegają? Redakcja Dziennika Zachodniego odwiedziła studentów podczas przygotowań do egzaminu dyplomowego. Zobaczcie naszą relację wideo!

Centrum Symulacji Medycznej to miejsce, w którym studenci zawodów medycznych dąbrowskiej Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego mogą ćwiczyć wiele różnych sytuacji i zabiegów w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Nowoczesne Centrum wygląda praktycznie jak prawdziwy szpital. Studenci mogą korzystać tu z pełnej gamy przyrządów i urządzeń medycznych, lecz zamiast prawdziwych pacjentów, zabiegi wykonywane są na fantomach.

Zobaczcie nasze video, w którym odwiedziliśmy Centrum Symulacji Medycznej w Dąbrowie Górniczej.

- Studenci mogą ćwiczyć w Centrum Symulacji Medycznej przed egzaminem dyplomowym, gdzie otrzymują od nas pełne wsparcie. Mamy przygotowanych 6 stacji roboczych, na których panują warunki takie, jak na egzaminie. Na pierwszej stacji studenci muszą założyć wkłucie obwodowe, na drugiej wykonać iniekcję śródskórną (zastrzyk – dop. red.), a na trzeciej założyć zgłębnik żołądkowy. Na kolejnej stacji zadaniem studenta jest prześcielenie łóżka, na piątej założenie cewnika moczowego, a na ostatniej zmiana opatrunku brudnej rany – mówi Joanna Świerczek, wykładowca w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

Kluczowe ćwiczenia przed egzaminem

W Centrum Symulacji Medycznej WSPS studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego mogą sprawdzić swoją wiedzę, umiejętności, a także kompetencje społeczne, które są kluczowe w tych zawodach. Każda czynność może zostać skrupulatnie oceniona przez wykwalifikowaną kadrę uczelni pod kątem zgodności z obowiązującymi w szpitalach procedurami i zasadami.

- Takie zajęcia oraz egzaminy próbne pozwalają mi nauczyć się wielu czynności w bezpiecznych warunkach. Dzięki temu, w realnych sytuacjach nic nie będzie mogło mnie zaskoczyć. Na pewno będę się mniej stresować na prawdziwym egzaminie w szpitalu. To świetna pomoc naukowa. Super, że coś takiego powstało – mówi Ania, studentka pielęgniarstwa WSPS w Dąbrowie Górniczej.

Co więcej, w Centrum Symulacji Medycznej na studentów czekają także wiernie odwzorowane sale Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zajęcia w prawdziwym, w pełni wyposażonym ambulansie, czy Centrum Debrifingu, w którym symulowana jest praca dyspozytora medycznego. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować przyszłych medyków do pracy w zawodzie oraz zwiększyć ich umiejętności praktyczne i kwalifikacje. Oprócz pełnego wyposażenia w prawdziwe sprzęty medyczne, studenci mogą ćwiczyć na fantomach osób dorosłych, dzieci a także niemowląt.

Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej ma już prawie 20 lat!

Zdobywanie wiedzy przez zajęcia praktyczne to kluczowy element nowoczesnej i idącej z duchem czasu uczelni, jaką jest Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Szkoła z sukcesami kształci studentów od prawie 20 lat, będąc pierwszą w Polsce uczelnią niepubliczną o charakterze medycznym. Programy nauczania opracowywane są zgodnie ze wszystkimi wymogami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a wykłady prowadzą najlepsi specjaliści i wykładowcy z kraju i zagranicy.

Zdobądź dobrze płatną pracę z WSPS – trwa rekrutacja!

Uczelnia kształci studentów na kierunkach, które dają gwarancję znalezienia stabilnej i dobrze płatnej pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach, pogotowiu ratunkowym, zakładach opieki społecznej oraz wielu innych jednostkach medycznych. Pandemia COVID-19 pokazała, że na rynku pracy istnieje ciągły niedobór pracowników kończących kierunki medyczne, a zawody te zawsze będą potrzebne.

W ofercie edukacyjnej WSPS w Dąbrowie Górniczej znajdziemy studia I stopnia (pielęgniarstwo, pielęgniarstwo pomostowe, ratownictwo medyczne), jak i studia magisterskie II stopnia (pielęgniarstwo, zdrowie publiczne). Przez cały tok studiów, studenci zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną w zakresie nauk medycznych, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego, a także szereg praktycznych umiejętności, które później z powodzeniem mogą wykorzystywać w pracy zawodowej.

Aktualnie, w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej trwa rekrutacja na wyżej wymienione kierunki i trwa do 30 września 2021 roku – choć warto zapisać się już dziś! Więcej informacji o trwającej rekrutacji i kierunkach kształcenia można uzyskać:

- Pod numerem telefonu 32 264 74 75
- Mailowo na adres: [email protected]
- Na stronie internetowej uczelni www.wsps.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie