Sukces zawodniczek i zawodników Centrum Formy. Dąbrowianki zdobyły drużynowy Puchar Polski

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Zawodniczki i zawodnicy stowarzyszenia Centrum Formy zanotowali na swoim koncie kolejne sukcesy Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. Stowarszyszenie Centrum Formy
W Będzinie gościliśmy ostatnio zawodniczki i zawodników rywalizujących w zawodach Pucharu Polski i Mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się w Hali Sportowej w Będzinie-Łagiszy a udział wzięli w nich reprezentanci 38 klubów z całej Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się tam reprezentanci dąbrowskiego Stowarzyszenia Centrum Formy, którzy po raz kolejny spisali się na medal.

Były to zawody łączone, a więc Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym oraz Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc w sprzęcie (w koszulkach specjalistycznych), a zawody odbyły się w reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności. Oto relacja z zawodów Pucharu Polski. Starty rozpoczęły panie, które rywalizowały w Pucharze Polski, gdzie o końcowym zwycięstwie decydowały punkty IPG GL (wyciśnięty ciężar ciała jest mnożony przez współczynnik wagowy zawodnika). W Pucharze Polski aż trzy nasze reprezentantki, startujące w kategorii juniorek młodszych do lat 18 w kategorii do 63 kg, stanęły na podium. Zwyciężyła Kaja Stabulewska, która w trzeciej próbie wycisnęła sztangę ważącą 110,5 kg/92,93 pkt, ustanawiające nowe rekordy Polski do lat 18,20,23 a także seniorek. Poprawiła także swój najlepszy wynik z wrześniowych Mistrzostw Polski aż o 15,5 kg. Na drugim miejscu podium stanęła Natalia Bogdziewicz, która ustanowiła nowy rekord Polski w kategorii 57 kg do lat 18 z wynikiem 72,5 kg/65,9. Trzecie miejsce dla Nelly Kwaśkiewicz z wynikiem 60 kg/50,36 pkt.

W kategorii juniorek do lat 20 Monika Skowrońska zajęła drugie miejsce w kategorii do 63 kg z wynikiem 57,5 kg/51,36 pkt, poprawiając swój wynik życiowy o 12,5 kg. Druga z naszych reprezentantek – Patrycja Piec zaczynała dość wysoko od 70 kg. Chociaż na treningach robiła z tym ciężarem po dwa powtórzenia, niestety nie zaliczyła żadnego podejścia i nie została sklasyfikowana. Natomiast w tej samej kategorii wiekowej, ale w kategorii plus 63 kg Justyna Szarek wywalczyła srebrny medal z rezultatem 77,5 kg/62,53 pkt. a Julia Bilicka była trzecia z rezultatem 70 kg/56,13 pkt.

W kategorii młodzieżowców do lat 23 w wadze do 63 kg zwyciężyła pewnie Zuzanna Kula z wynikiem 80 kg/82,55 pkt. a w kategorii plus 63 kg srebro dla Karoliny Kołaty 95 kg/68,88 pkt. i brąz dla Agaty Latochy z nowym rekordem życiowym 75 kg/58,22 pkt. W kategorii seniorek brąz dla Pauliny Szymanel w kategorii 52 kg z nowym rekordem życiowym 77,5 kg/75,85 pkt. W kategorii 63 kg srebro dla Janiny Francik, która wycisnęła sztangę ważącą 70 kg. Także srebro dla Justyny Labun w kategorii 69 kg, która ukończyła zawody z rezultatem 72,5 kg.

Niestety Kinga Moczydłowska, mimo wspaniałego wyniku 102,5 kg, nie została sklasyfikowana a jej start był poza konkursem. Niedopatrzenie na wadze i zapisana waga zawodniczki 76 kg spowodowała, iż nie została wpisana do kategorii startowej 84 kg, gdzie waga powinna być przynajmniej 76,01 kg. Z tym wynikiem zwyciężyłaby w kategorii 84 kg.

W kategorii open weteranek (50-59 lat) Katarzyna Kowalik zajmuje drugie miejsce z wynikiem 60 kg/50, 6 pkt, ustanawiając nowy rekord Polski w kategorii 63 kg. Wyższy o 12,5 kg w tej grupie wiekowej. Kaja Stabulewska zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę a reprezentantki Stowarzyszenia Centrum Formy w składzie: Kaja Stabulewska, Zuzanna Kula, Paulina Szymanel, Karolina Kołata oraz Natalia Bogdziewicz zdobyły drużynowy Puchar Polski.

W kategorii juniorów młodszych do lat 18 w kategorii do 93 kg udany debiut zalicza Nikodem Sitek, zwyciężając z wynikiem 140 kg/70,19 pkt. a drugie miejsce zajmuje Dawid Margas, który prawie do końca czasu ważenia zbijał wagę, zaliczając 120 kg/56,93 pkt. W kategorii juniorów do lat 20 do 83 kg srebro dla Radka Dębickiego
z wynikiem 112,5 kg/64,13 pkt. i zajmuje drugie miejsce w kategorii 66 kg seniorów a brązowy medal wywalczył Bartek Molga - 125 kg/63,02 pkt. Kamil Nitecki zdobywa brąz w kategorii +83 kg z wynikiem 182,5 kg/82,27 pkt a Kamil Wajda jest siódmy z wynikiem 150 kg/64,05 pkt. Bartosz Roszer zwycięża w kategorii do 93 kg młodzieżowców do lat 23, zaliczając wszystkie trzy podejścia. Kończy zawody z wynikiem 170 kg/81,39 pkt. Kamil Drzymała wraca ze srebrnym medalem za wynik 145 kg/76,25 pkt. Na czwartym miejscu Marcin Koloch 135 kg/70,5 pkt. Bartłomiej Wirek zdobywa brązowy medal w kategorii 83 kg, seniorów zaliczając ciężar 180 kg/90,98 pkt.

Tomasz Dębicki zajmuje szóste miejsce w kategorii 83 kg weteranów I gr. (40-49 lat) z wynikiem 125 kg a Marek Makarewicz w kategorii plus 83 kg zajmuje trzecie miejsce z rezultatem 215 kg/87,81 pkt. Mikołaj Kowalik natomiast był pierwszy w kategorii open weteranów (50-59 kg) z wynikiem 193 kg/84,15 pkt, ustanawiając rekord Polski w kategorii 120 kg. Gratulacje dla wszystkich startujących.