Sukcesy Terminatusa w Mistrzostwach Polski

(pas)
Podczas zawodów siłaczy w górę idą naprawdę duże ciężary.
Znakomicie spisali się reprezentanci Terminatusa Dąbrowa Górnicza podczas XV Mistrzostw Polski Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w Puławach.

Znakomicie spisali się reprezentanci Terminatusa Dąbrowa Górnicza podczas XV Mistrzostw Polski Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się w Puławach. Zdobyli aż pięć medali, walcząc o jak najlepsze lokaty nie tylko z najlepszymi zawodnikami w kraju, ale także Europie.

W kategorii wagowej 60 kg Adam Kula wywalczył w ubiegłorocznym czempionacie brązowy medal. Tym razem powiodło mu się jeszcze lepiej, bo wywalczył krążek ze srebrnego kruszcu. Osiągnął wynik 117,5 kg, jednak nie udało mu się poprawić tego wyniku i podnieść ciężaru ważącego odpowiednio 124,5 kg oraz 125 kg.

W kategorii wagowej 67,5 kg dąbrowskiego Terminatusa reprezentowało dwóch zawodników. Obaj błysnęli formą i wywalczyli miejsca na podium. Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Woźniczko, zdobywając brązowy medal z wynikiem 145 kg, a Radosław Zając zajął drugie miejsce z wynikiem 152 kg.

Spore nadzieje na udany występ dawała dobra forma ubiegłorocznego srebrnego medalisty w kategorii 82,5 kg Dariusza Parkitnego. Nasz siłacz rozpoczął walkę od próby podniesienia ciężaru ważącego 200 kg. Niestety oba podejścia zakończyły się fiaskiem. Dopiero za trzecim razem, kiedy reprezentant Terminatusa zdecydował się zwiększyć obciążenie sztangi o 5 kg, próba okazała się udana. Nie wszyscy sędziowie byli jednak w tej kwestii zgodni, ale na szczęście stosunkiem głosów 2:1 werdykt był pozytywny. Tym samym Dariusz Parkitny ponownie zdobył srebrny medal.

Damian Laskowski, który tym razem startował w kategorii wagowej 90 kg, zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski. W silnie obsadzonej kategorii, gdzie jego przeciwnikami byli Mistrz Świata Jacek Wegiera z Zakopanego oraz medalista Mistrzostw Świata i Europy weteranów Marek Markwat z Herkulesa Warszawy, spisał się bardzo dzielnie. Osiągając wynik 230 kg wywalczył brązowy medal. W trzecim podejściu udźwignął sztangę o wadze 242,5 kg, co dawałoby mu tytuł wicemistrza Polski, ale podejście nie zostało zaliczone przez arbitrów.

Szanse na powiększenie medalowego dorobku dąbrowskiego klubu miał także Bartłomiej Pękala w kategorii wagowej 75 kg. Zawodnik starał pokazać z jak najlepszej strony i walczył z ciężarem o wadze 160 kg, ale niestety żadne z podejść nie zakończyło się sukcesem.

W klasyfikacji drużynowej Terminatus Dąbrowa Górnicza zajął wysokie, trzecie miejsce.