Superkolejka drużyn z Dąbrowy Górniczej. Wszystkie wygrały!

Tekst i foto: Tomasz Szymczyk
To była udana sobota dla dąbrowskich drużyn. Sześć naszych zespołów, które właśnie w ten dzień rozgrywały swoje mecze, zainkasowało po komplecie punktów. Dziś do tego grona dołączyć może Promień Strzemieszyce Małe, który gra w Psarach z Iskrą.

Zawodnicy Zagłębiaka podejmowali Grunwald Ruda Śląska. Piłkarze z Halemby już do przerwy przegrywali 0:1. Po dośrodkowaniu Jarosława Bonczka głową piłkę w bramce umieścił Bartłomiej Zubel. Swe zwycięstwo drużyna dąbrowska udokumentowała w 74. minucie. W polu karnym faulowany był Mateusz Markiewicz, sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Piotr Sobczak ustalając wynik meczu na 2:0 dla Zagłębiaka.

Solidarnie – po 3:0 – swoje spotkania wygrały Unia Strzemieszyce i Unia Ząbkowice. Ten pierwszy zespół po bramkach Adriana Piątka, Wojciecha Wiklińskiego i Michała Nowaka pokonał w Brzezinach Śląskich Orła Białego, drugi – dzięki dwóm trafieniom Kamila Głośnego i jednym Kamila Kowalika – zwyciężył Piasta Ożarowice. Podczas meczu w Ząbkowicach okolicznościowy puchar od naszej redakcji odebrał wybrany w naszym plebiscycie najlepszy piłkarz minionego sezonu Patryk Taraszkowski.

W klasie Pionier Ujejsce już w 8. minucie za sprawą Damiana Madejskiego objął prowadzenie w wyjazdowym meczu z Zewem Kazimierz, do przerwy przegrywał jednak 1:2. W drugiej połowie golkipera Zewu pokonali jednak Arkadiusz Koster (z karnego) i Paweł Bronikowski, dzięki czemu drużyna z Ujejsca wygrała 3:2 i... zepsuła gospodarzom festyn z okazji 90-lecia klubu. Wygraną 4:2 zakończył się w Strzyżowicach mecz Tęczy z miejscową Jednością. Gole w tym spotkaniu zdobywali Mateusz Skrzypek (dwa), Szymon Topolski i grający trener błędowian Przemysław Oklejewski.

Wreszcie w klasie B Przemsza Okradzionów pokonała 4:3 KS Góra Siewierska po bramkach Grzegorza Przewieźlika, który zaliczył hat-tricka, oraz Marcina Grandy. Mecz był jedną z atrakcji festynu „Pożegnanie Lata”, jaki odbywał się na okradzionowskim boisku.

Więcej o dąbrowskich zespołach piłkarskich przeczytasz w piątkowym Tygodniku Miejskim Dąbrowa Górnicza.