Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!
Tak powstawał w Dąbrowie Górniczej pierwszy w Śląskiem hotel Holiday Inn
Hotel powstał w miejscu byłego toru saneczkowego na skraju Parku Hallera. Kiedyś mieściło się tu boisko piłkarskie oraz bieżnia lekkoatletyczna. Swoją siedzibę miało też pogotowie ratunkowe. To wszystko zniknęło, kiedy wybudowany został tutaj i otwarty w lutym 2004 roku aquapark Nemo Wodny Świat. Miejsca za wiele nie zostało, ale wystarczyło go na tyle, by zmieścił się hotelowy budynek. Cała inwestycja nie należała jednak do najłatwiejszych, bowiem cały obiekt został osadzony głęboko poniżej poziomu ul. Legionów Polskich i alei Róż.
Dąbrowski, czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn został otwarty latem 2016 roku. Właściciele zapewnili swoim gościom, znany miłośnikom tej sieci dobry standard i ciekawe, lokalne elementy, które wyróżniają to miejsce i przypominają o tym, że obiekt stoi w Zagłębiu.
- Zarówno bliskość Expo Silesia, czyli centrum wystawienniczo-targowego, jak i zagłębiowskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sprawiają, że naturalnie skłaniamy się ku klientom biznesowym. Do tego powinniśmy dodać jeszcze bliską odległość i bardzo łatwy dojazd do lotniska w Pyrzowicach oraz wspaniałe połączenia drogowe (DK 94, DK 86, autostrady A1 i A4). To wszystko sprawia, że klienci biznesowi na pewno docenią nasz hotel – mówił wówczas Marcin Majchrowicz, prezes zarządu Hotel Commercial Investment, spółki będącej właścicielem dąbrowskiego obiektu.
Choć hotel należy do światowej sieci hoteli, wyróżnia się na tle innych. Jego goście mogą korzystać np. ze wspomnianego aquaparku Nemo Wodny Świat, do którego z hotelu prowadzi 75-metrowy podziemny tunel.
Na górze pojawił się Panorama Reden Bar ze wspaniałym widokiem na region, m.in. jeziora Pogoria, Park Hallera, Dąbrowę Górniczą, Sosnowiec a nawet Będzin, (Reden - to dzielnica Dąbrowy Górniczej), restauracja hotelowa nazywa się Zagłębie Smaku. W karcie dań znalazła się zagłębiowska zalewajka i prażonki.
W sumie na gości czeka dziś 160 pokoi dwuosobowych (na kondygnacjach od 3 do 8) o wyposażeniu standardowym i podwyższonym. Pierwsze z nich mają 15 m kw., a drugie o dwa metry kw. więcej.
Do tego na powierzchni prawie 8 tys. m kw. pojawiło się m.in. sześć sal konferencyjno-biznesowych, których układ i wielkość można dowolnie konfigurować, a na parterze sala bankietowa i recepcja. Wystrój ścian hotelowych nawiązuje do industrialnej przeszłości Dąbrowy Górniczej. Sale, w nawiązaniu do regionu, noszą nazwy związane z węglem, np. Carbon, Grafit czy Diament.
współpraca: AD

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?