Tauron MKS 3:1 Gwarda. Skuteczne roszady

Leszek Jaźwiecki
Jakub Jaźwiecki, Dziennik Zachodni
Przed rokiem siatkarki Gwardii na inaugurację rozgrywek PlusLigi Kobiet pokonały drużynę z Dąbrowy Górniczej po pięciosetowej walce, potem powtórzyły ten wynik u siebie.

- To bardzo niewygodny i trudny dla nas rywal, dlatego bardzo zależy nam na zwycięstwie - mobilizowały się przed spotkaniem podopieczne Waldemara Kawki.
Pierwszy set nie potwierdził obaw brązowych medalistek poprzedniego sezonu. Dobra zagrywka, spokojna gra w polu pozwoliły wypracować dąbrowian-kom kilkupuntowe prowadzenie. Wrocławianki próbowały się odgryźć, niwelowały przewagą do jednego punktu, ale potem znowu pozwalały rządzić i dzielić na parkiecie drużynie MKS.

Prowadzenie 3:0 Gwardii w drugim secie nie wybiło z rytmu siatkarek Tauronu. MKS szybko odrobił straty i tak jak w pierwszej partii prowadził swoją grę (16:12, 21:16). Kiedy wydawało się, że drugi set padnie także łupem podopiecznych trenera Kawki, kapitalnymi zagrywkami popisała się reprezentacyjna rozgrywająca Joanna Wołosz, doprowadzając do remisu 21:21. Wrocławianki zwietrzyły swoją szansą i już jej nie wypuściły. Trochę w tym winy dąbrowianek, które w końcówce popełniły błędy i przegrały seta.

Rozochocone siatkarki Gwardii próbowały pójść za ciosem, ich zapędy w porę jednak przerwał trener Kawka, wprowadzając zawodniczki rezerwowe. Sygnał do odrabiania strat dała Izabela Żebrowska, pozostałe zawodniczki szybko to podchwyciły i dąbrowianki wygrały, wydawałoby się przegranego seta.
Również następny set, choć nie bez trudu, wygrały siatkarki z Dąbrowy Górniczej inkasując na inaugurację trzy punkty.

- Zmiany, które dokonał trener Kawka przyniosły efekt, my nie mogliśmy na to odpowiedzieć - stwierdził po meczu Rafał Błaszczyk, trener Gwardii.

1. kolejka PlusLigi Kobiet
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Gwardia Wrocław 3:1 (25:17, 25:27, 25:23, 25:20)

Tauron MKS Haładyn, Pura, Szczurek, Lis, Ikić, Plchotova, Strasz (libero) oraz Muhlsteinova, Skowrońska, Liniarska.
Gwardia Wołosz, Tokarska, Witczak, Czypiruk, Jaszewska, Efimienko, Krzos (libero) oraz Matyjaszek, Sobolska.

POZOSTAŁE WYNIKI

Wybrzeże TPS Rumia - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (17:25, 25:21, 11:25, 19:25), Muszynianka Muszyna - Stal Mielec 3:0 (25:15, 25:20, 25:21), Atom Trefl Sopot - Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:23, 25:18), Organika Budowlani Łódź - AZS Białystok dzisiaj 18.00.