Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot. Dąbrowianki były już tylko krok od awansu

Leszek Jaźwiecki
Po sobotnim zwycięstwie z drużyną Trefla Sopot, siatkarki Tauronu były już tylko krok od awansu do finału PlusLigi Kobiet. Podopieczne Waldemara Kawki nie wykorzystały jednak doskonałej okazji i w niedzielę przegrały w trzech setach ze świetnie dysponowanymi siatkarkami trenera Alessandro Chiappiniego.

- Nie pojmuję, jak można w ciągu 24 godzin aż tak zmienić podejście do meczu? - zastanawiał się szkoleniowiec siatkarek z Dąbrowy Górniczej.

W sobotę dąbrowianki rozegrały bardzo dobre spotkanie. Potrafiły podnieść się nawet w sytuacji, kiedy przegrywały w drugim secie 10:17. Oblicze drużyny zmieniła wówczas 43-letnia Magdalena Śliwa. Doświadczona rozgrywająca Tauronu weszła na parkiet za Belgijkę Frauke Diricks i poderwała do walki pozostałe zawodniczki. Mozolne odrabianie strat zakończyło się pełnym sukcesem.

W trzecim secie drużyna znad morza praktycznie statystowała na parkiecie. Siatkarki Trefla nie były w stanie zatrzymać rozpędzone, dobrze grające blokiem i skuteczne w ataku zawodniczki Tauronu.

- Zagraliśmy bardzo konsekwentnie zagrywką, dopisało nam też szczęście i wygrywamy w rywalizacji z Treflem - cieszył się trener Kawka.

W niedzielę role się odwróciły. Drużyna z Sopotu doskonale wykorzystała szansę na wyrównanie stanu rywalizacji, a dąbrowanki nie potrafiły znaleźć skutecznej recepty by im w tym przeszkodzić. - Zagrałyśmy słabo zagrywką, rywalki 13 razy skutecznie nas zablokowały, a to oznacza, że nasza gra była czytelna i przejrzysta dla zawodniczej z Sopotu - tłumaczyła po meczu Śliwa.

- Ilość błędów, jakie w tym drugim meczu popełniliśmy jest zatrważająca. Nie mieliśmy dziś argumentów. Mam nadzieję, że się pozbieramy i w Sopocie nie będziemy tylko statystować na boisku - dodał trener Tauronu.

Rywalizacja teraz przenosi się do Sopotu. Piąty mecz w sobotę lub niedzielę.

O MIEJSCA 1-4

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:21, 25:21, 25:15) i 0:3 (17:25, 15:25, 19:25). Stan rywalizacji - do trzech zwycięstw - 2:2, piąty mecz odbędzie się w sopockiej hali Ergo Arena.

Tauron Diricks, Leys, Plchotova, Skowrońska, Żebrowska, Liniarska, Strasz (libero) oraz Nuszel, Śliwa, Zaroślińska (niedziela), Lis (niedziela)

Trefl Glass, Hodge, Kożuch, Konieczna, Ssuschke-Voigt, Tokarska, Maj (libero) oraz Bełcik (sobota), Sieczka (niedziela w szóstce), Saad (sobota).

PlusLiga siatkarek: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 3:0 [ZDJĘCIA]