Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Wybrzeże Rumia 3:0

Leszek Jaźwiecki
Bez najmniejszych problemów siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonały beniaminka PlusLigi Kobiet Wybrzeże Rumię w trzech setach. Było to dopiero drugie zwycięstwo brązowych medalistek poprzedniego sezonu.

- Po ostatnich porażkach wkradła się w nasze szeregi nerwowość, brakowało nam pewności siebie i to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne - z satysfakcją przyznał po meczu Waldemar Kawka, trener siatkarek z Dąbrowy Górniczej. - Teraz powinien wrócić spokój, zgranie i zaczniemy piąć się wyżej w tabeli - zapewnia szkoleniowiec.

Właściwie tylko w pierwszym secie młody zespół Wybrzeża prowadził wyrównany pojedynek. I kiedy w końcówce zespół z Rumii dogonił Tauron zapowiadały się wielkie emocje. Ciężar gry w swoje ręce wzięły czeskie zawodniczki Tauronu Lucie Muhlsteinova i Ivana Plchotova. To ostatnia popisała się udanym blokiem, druga zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki.

Znakomite spotkanie rozegrała atakująca TauronuAgata Pura, zdobywając 18 punktów.

- Taki wynik nas bardzo satysfakcjonuje i nie ma znaczenia, kto zdobywa punkty - przyznała Pura. - To wynik dobrej gry całego zespołu. Nasze zwycięstwo nie wynika ze słabości rywala, po prostu zagrałyśmy dobre spotkanie.

Trzy punkty zdobyły także mistrzynie Polski, siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne Grzegorza Wagnera pokonały na wyjeździe Centrostal Bydgoszcz. Dobrze spisujące się od początku sezonu bydgoszczanki zdołały jedynie wygrać jednego seta. Trzecia partia zakończyła się dość niespodziewanym sukcesem Centrostalu, który wykorzystał chwile dekoncentracji mistrzyń kraju. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie z Bielska-Białej była Natalia Bamber, która zdobyła 16 punktów.

5. kolejka PlusLigi Kobiet

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Wybrzeże Rumia 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)

Tauron: Muhlsteinova, Pura, Szczurek, Plchotova, Ikić, Lis, Strasz (libero)

Rumia: Hudima, Martinez, Pykosz, Toborek, Leszczyńska, Zemcowa, Jagodzińska (libero) oraz Brodacka, Mikołajewska, Starzyk-Bonach, Hohn.

Centrostal Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 19:25, 25:17, 22:25).

BKS Ciaszkiewicz, Wojtowicz, Frąckowiak, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Okuniewska, Waligóra, Kaczmar

POZOSTAŁE WYNIKI
Organika Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna 2:3 (25:22, 23:25, 17:25, 25:20, 6:15). Dwa pozostałe mecze piątej kolejki: Atom Trefl Sopot - Stal Mielec oraz AZS Białystok - Impel Gwardia Wrocław - zostały przełożone na 19 stycznia 2011.

1. Muszynianka Muszyna 5 14 15:3
2. BKS Aluprof 5 12 12:6
3. Trefl Sopot 4 11 12:2
4. Centrostal Bydgoszcz 5 9 10:9
5. Budowlani Łódź 5 7 9:10
6. Stal Mielec 4 6 7:7
7. MKS Dąbrowa Górnicza 5 6 8:10
8. AZS Białystok 4 3 4:9