Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tęcza Błędów w derbach Dąbrowy Górniczej gromi Unię Strzemieszyce [ZDJĘCIA]

TOS
Sympatycy beniaminka klasy okręgowej - Tęczy Błędów - doczekali się pierwszego zwycięstwa swych piłkarzy. Podopieczni trenera Przemysława Oklejewskiego w derbowym spotkaniu pokonali w sobotnie popołudnie ekipę Unii Strzemieszyce.

Prowadzenie zespół z Błędowa objął w 28. minucie, kiedy to karnego na bramkę zamienił Mariusz Suwaj. Choć Tęcza przeważała, na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. W 63. minucie na 2:0 podwyższył wspominany Suwaj, a w 79. minucie kolejną bramkę zdobył Artur Pałasz. Wynik spotkania ustalił w 87. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko najmłodszy na boisku Daniel Sierka, wykorzystując drugi w tym spotkaniu rzut karny.

- Ten tydzień zaczęliśmy od 1:6, skończyliśmy na 4:0. Uczymy się tej ligi. Uważam, że wyciągnęliśmy wnioski z tego pierwszego przegranego meczu i jest o wiele lepiej, ale stać nas na więcej - mówił po meczu trener Tęczy Błędów Przemysław Oklejewski.

Szkoleniowiec strzemieszyczan wysoką porażkę swych piłkarzy ocenił krótko. - Źle.

Za tydzień Unia na własnym boisku podejmować będzie swoją imienniczkę z Kosztów, wyjazdowym rywalem Tęczy będzie z kolei AKS Górnik Niwka.

Tęcza: Nawrocki - Byrski (75. Stefański), Załawka (kapitan), Cieślik, Radosz, Pałasz (85. D. Sierka), Musepa, Suwaj, Sierczyński, Cichoń (75. Motyka), Pruś (75. Wędziński), trener Przemysław Oklejewski

Unia: Iwaniuk (kapitan) - Kusiak, Nowak, Kuzior (60. Piątek), Bojacz, Topolski, Kowalczyk (57. Borek), Grunt, Broniszewski (80. Stochel), Ułanowicz (50. Koziński), Broza, trener Janusz Iłczyk.

sędziowie: Tomasz Bugajski - Artur Żółtowski, Marek Rak (kolegium w Bytomiu)