Tęcza i Przemsza zagrały na piątkę

Tomasz Szymczyk
Aż pięć goli strzeliły swoim rywalom w sobotę Tęcza Błędów i Przemsza Okradzionów.

Błędowianie gościli w Kromołowie, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Źródłem i już do przerwy prowadzili 2:0. Najpierw piłkę w bramce umieścił Mariusz Rejdych, a potem głową gola strzelił Konrad Mitera. Tuż po rozpoczęciu II połowy ten sam zawodnik zdobył trzecią bramkę. Potem do siatki trafił jeszcze Jakub Hepo, a wynik meczu ustalił egzekwując rzut karny Krzysztof Załawka. - Cieszę się z wysokiego zwycięstwa. Ważne jest też to, że dzisiejsze zawody ukończyliśmy bez żadnych urazów i kartek. Do końca pozostały cztery spotkania i nie pozostaje nam nic innego niż walka w każdym z nich o trzy punkty - zapowiada trener Tęczy Przemysław Oklejewski.

Niespodziewanie wysokie zwycięstwo 5:1 odnieśli również piłkarze z Okradzionowa, którzy podejmowali Wartę Zawiercie. Podopieczni Grzegorza Celińskiego już do przerwy prowadzili 2:0, a po zmianie stron przypieczętowali okazałe zwycięstwo. Bramki dla Przemszy zdobywali Jarosław Chabrzyk (dwie), Paweł Słabisz, Jakub Górski i Grzegorz Przewieźlik.

Nie udał się natomiast wyjazd do będzińskiego Grodźca piłkarzom Pioniera. Miejscowy RKS pokonał zespół Radosława Orłowskiego 3:0.

Jutro Tęcza podejmuje Błyskawicę Preczów, a Przemsza gra w Kazimierzu z Zewem. Pionier w sobotniej kolejce pauzuje.

W B-klasie Promień Strzemieszyce Małe przegrał 0:6 z Iskrą Psary, a w niedzielę zmierzy się w Niegowonicach z Płomieniem.