MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To koniec Mr Hamburger! Sieć fast food z woj. śląskiego istniała 30 lat! Teraz złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości

AS
BIZNES. To koniec sieci fast food Mr Hamburger! We wtorek, 29 listopada, do Sądu Rejonowego Katowice - Wschód wpłynął wiosek spółki o ogłoszenie upadłości w trybie zwykłym. Decyzja Zarządu Mr Hamburger spowodowana jest brakiem płynności finansowej. Co ciekawe, zaledwie 5 listopada w Katowicach na ul. 3 Maja otwarto nowy lokal. Firma działała na rynku 30 lat!

Mr Hamburger złożył wniosek o ogłoszenie upadłości! To koniec sieci z Dąbrowy Górniczej...

Pandemia, inflacja, wzrost rachunków za prąd oraz większe koszty pracownicze wykańczają kolejne lokale gastronomiczne w regionie. Niedawno głośno było o zamknięciu baru KATO czy Drzwi zwanych Koniem, pojawiła się także wizja zniknięcia klubu Spiż z imprezowa mapy Śląska. Teraz kolej na sieć fastfoodową.

Mr Hamburger główną siedzibę ma w Dąbrowie Górniczej, ale swoje lokale otworzył także w Skoczowie, Sosnowcu czy Katowicach. W tych ostatnich drugi lokal świętował swoje pojawienie się zaledwie trzy tygodnie temu!

Mr Hamburger to sieć restauracji szybkiej obsługi z tradycjami. Jest jedną z bardziej rozpoznawalnych marek działających w sektorze gastronomii na terenie województwa śląskiego. Pierwsza restauracja Mr Hamburger powstała w 1990 roku i była pionierem na rynku restauracji szybkiej obsługi na długo przed wejściem dużych zagranicznych koncernów.

Dlaczego Mr Habmurger ogłasza upadłość?

Co więc spowodowało taką a nie inną decyzję? Brak płynności finansowej, spowodowany najpierw pandemią i zamykaniem lokali, a później inflacją i podwyżkami prądu.

"Niestety z uwagi na pandemię COVID-19, sytuacja finansowa Spółki pogorszyła się. Konieczność zamknięcia lokali w czasie lockdownu, spowodowała istotny spadek obrotów Spółki, gdyż wcześniej główna działalność opierała się na obsłudze klientów bezpośrednio w lokalach gastronomicznych. (...) Spółka nie była wcześniej przystosowana do prowadzenia sprzedaży online i dowozu posiłków do klienta (...)" - czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Co jeszcze dobiło Mr Hamburgera? Podwyżki cen energii elektrycznej, bezpośrednio podnoszące koszty utrzymana lokali, a także ceny produktów spożywczych i... koszty zatrudnienia.

Dodatkową kwestią, która wpływa na brak perspektyw poprawy rentowności działalności Spółki jest podniesienie minimalnego wynagrodzenia dla pracowników, które nastąpi od stycznia 2023 r., co powoduje 30% wzrost kosztów zatrudnienia - czytamy w uzasadnieniu.

Skąd więc pomysł na otwarcie kolejnego lokalu? Okazuje się, że to decyzja poprzedniego Zarządu. Dobra lokalizacja miała podnieść wyniki, tak się jednak nie stało. Już po kilku dniach stwierdzono, że wyniki finansowe nowej lokalizacji nie są zadowalające.

Ze względu na brak wizji na jakąkolwiek poprawę jej sytuacji finansowej, Mr Hamburger wkrótce przestanie więc istnieć. Będzie Wam brakować tej sieci?

To koniec Mr Hamburger! Sieć fast food z woj. śląskiego istn...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto