Triathlon Dąbrowa Górnicza: sukcesy dąbrowskich zawodników w Czechach

PAS, mat. prasowe
Zawody w Czechach okazały się udane dla dąbrowskich zawodników
Triathlon Dąbrowa Górnicza. Triathloniści z naszego miasta bardzo udanie zaprezentowali się podczas mistrzowskich zawodów w Czechach. Po raz kolejny potwierdzili, że należą do najlepszych w tej dyscyplinie sportu.

Na starcie mistrzostw Czech w długim maratonie do pływania stanęło 535 zawodników, którzy w samo południe w temperaturze około 30 stopni Celsjusza ruszyli do chłodnej jeszcze wody, nie wiedząc co czeka ich w następnych konkurencjach. Jazda na rowerze (90 km) jeszcze była do zniesienia, ale już bieg na 21 km okazał się „piekłem” i prawdziwą selekcją zawodników. Upał był tak dotkliwy, że z 535 ukończyło "tylko” 403 zawodników. 132 musiało z różnych powodów się wycofać

Najważniejsze zawody triathlonowe w Czechach tradycyjnie przyciągają wielu zawodników, ponieważ są pierwszym poważnym sprawdzianem, rozpoczynającym sezon triathlonowy w Europie. Oprócz czołówki czeskiej pojawili się zawodnicy z Rosji, Włoch ,Słowacji, Francji, Holandii, Ukrainy, Meksyku, Polski. Jedną z liczniejszych polskich ekip była drużyna Triathlonu Dąbrowa Górnicza, w składzie: Marcin Mazur, Tomasz Hajewski, Michał Sajdok, Jerzy Sufranowicz, Adam Heczko i najmłodszy Tomasz Sufranowicz (startował w mistrzostwach Czech dzieci).

Niestety na trasie ciężkie warunki zmogły też naszego Adama Heczkę, który wycofał się podczas biegu. Pozostali zawodnicy z Triathlonu Dąbrowa Górnicza walczyli do końca i po bardzo dobrym pływaniu i jeździe na rowerze w dobrej formie ruszyli do biegu i mimo „męczarni” dotrwali do końca. Najlepiej zniósł trudy biegu Tomasz Hajewski i uzyskał najlepszy czas z naszych zawodników ( 5,03,05). Zajął 39 miejsce w swojej grupie. Marcin Mazur jak na swój debiut wypadł znakomicie (5,11), zajmując 45 miejsce. Michał Sajdok (5,25) był 49 w kategorii i po bardzo dobrym pływaniu… najbardziej męczył się podczas biegu.

Najbardziej zadowolony był Jerzy Sufranowicz, który z czasem 5,21 zdecydowanie wygrał swoją grupę masters i zostałby mistrzem Czech… gdyby był Czechem. Drugiego na mecie (mistrza Czech) wyprzedził o ponad 1 godz. i 30 minut. W klasyfikacji generalnej wygrali Czesi: Petr Vabrousek i Eva Novakova-Potvickova.

Udany start naszych zawodników w tak ważnych zawodach potwierdza, że Dąbrowa Górnicza dalej liczy się na mapie czołówki polskiego triathlonu. Tomasz Sufranowicz w tych samych zawodach (mistrzostwa Czech ) w grupie 12-13 lat zdobył brązowy medal. To kolejny sukces Tomka w tym roku w zawodach triathlonowych.