Trzy "krążki" triathlonistów

(wow)
Dobrze spisali się młodzi triathloniści dąbrowskiego MMKS podczas zawodów z cyklu Pucharu Polski w Konopiskach koło Częstochowy. Zdobyli trzy medale. Zawodnicy mieli do pokonania 500 m pływania, 10 km wyścigu ...

Dobrze spisali się młodzi triathloniści dąbrowskiego MMKS podczas zawodów z cyklu Pucharu Polski w Konopiskach koło Częstochowy. Zdobyli trzy medale. Zawodnicy mieli do pokonania 500 m pływania, 10 km wyścigu rowerowego i 2,5 km biegu. Stawkę młodziczek na metę przyprowadziła Magdalena Mól, uzyskując czas 42:49 min. (pływanie 9:18 min., rower 22:23 min., bieg 11:08 min.).

Dąbrowianka na finiszu odparła atak (10:12 min.) Justyny Keler z Olimipiczyka Rydułtowy (czas łączny 43:24 min.). Piąte miejsce zajęła Ewa Hajewska (49:17 min.). Wśród kadetek druga była Karolina Grzyb (41:31 min.). Wygrała rydułtowianka Ewa Bugdoł (37:47 min.).

Miejscem na najniższym stopniu podium zadowolił się w grupie młodzików Krystian Biesiadecki (37:22 min.). Zwyciężył Adam Giza (Olimpijczyk Rydułtowy; 35:46 min.), który na finiszu stoczył pojedynek z Jędrzejem Przybylskim (Diament Gniezno; 35:48 min.). W 40 minut od startu na mecie zameldował się drugi z dąbrowskich młodzików, Kamil Kucypera. Ten rezultat dał mu szóste miejsce.

Seniorzy i juniorzy o pucharowe punkty rywalizowali na blisko dwa razy dłuższym dystansie (750 m pływania, 20 km wyścigu rowerowego, 5 km biegu). Prym wiedli Ukraińcy. Wśród seniorów zwyciężył Andrey Gluszenko (56:19 min.) przed swoim rodakiem Nazarem Dorszem (56:49 min.). Dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajął z czasem 58:10 min. najlepszy z dąbrowian, Adam Chmielowski, który szanse na podium stracił w czasie biegu (16:29 min.). Na 27 pozycji został sklasyfikowany Janusz Kornes (1:05:04 godz.), a sześć "oczek" niżej znalazł się Tomasz Hajewski (1:11:32 godz.).
Wśród juniorów piąte miejsce (18 w "generalce") zajął Jakub Lysko (1:01:02 godz.). Zwyciężył 17-letni Mykoła Jaroszenko (57:21 min.) z Ukrainy.

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Piotrem Małachowskim

Materiał oryginalny: Trzy "krążki" triathlonistów - Dąbrowa Górnicza Nasze Miasto