Twarde Pierniki wygrały w Dąbrowie Górniczej po niesamowitej walce

twardepierniki.pl
Twarde Pierniki wygrały w Dąbrowie Górniczej po niesamowitej walce fot. Patryk Młynek
Twarde Pierniki wygrały w Dąbrowie Górniczej po niesamowitej walce. Niesamowity przebieg miało spotkanie II kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza, a Polskim Cukrem Toruń! Twarde Pierniki wygrały po dwóch dogrywkach odrabiając w drugiej połowie stratę 19 punktów!

Torunianie doskonale weszli w to spotkanie – po dwóch minutach i trafieniu Michała Michalaka prowadzili 6:0. MKS dość szybko odrabiał straty i głównie dzięki rzutom Sama Dowera oraz Jakuba Dłoniaka zdobył minimalną przewagę. Do końca tej kwarty sytuacja była bardzo wyrównana, a po rzucie wolnym Przemysława Szymańskiego gospodarze wygrywali 19:17. W drugiej kwarcie zawodnicy trenera Wojciecha Wieczorka zaskakiwali rywali. Bardzo dobrze prezentował się Rashaun Broadus – po jego trójce było nawet 33:21. Później przewaga dąbrowian wzrosła aż do 15 punktów, a w końcówce zmniejszyli ją lekko Danny Gibson i Stevan Milosević.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier rozpoczął odrabianie strat. Co prawda w pewnym momencie MKS po trójce Dłoniaka wygrywał 56:38, ale głównie dzięki Gibsonowi, Wiśniewskiemu i Cummingsowi na koniec trzeciej kwarty przewaga gospodarzy wynosiła zaledwie dziewięć punktów. Torunianie rozpoczęli czwartą część meczu od serii 8:0 i przegrywali już tylko punktem. Mecz zdecydowanie się wyrównał, a prowadzenie co chwilę się zmieniało. Po rzucie wolnym Gibsona był remis po 72, a to oznaczało dogrywkę.

W samej końcówce pierwszej dogrywki po trójce Gibsona wydawało się, że Polski Cukier jest w lepszej pozycji, ale później trafiał niesamowity Broadus, czym doprowadził do kolejnych pięciu minut rywalizacji. Na początku drugiej dogrywki goście zdobyli nawet siedem punktów przewagi, ale końcówka ponownie była zacięta. Zwycięstwo torunianom zapewnił Łukasz Wiśniewski trafiając rzuty wolne.

Danny Gibson zdobył w tym meczu aż 28 punktów i osiem asyst, a Łukasz Wiśniewski dołożył do tego 23 punkty i sześć asyst. Najlepszy w ekipie gospodarzy był Rashaun Broadus z 27 punktami i sześcioma asystami

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń 94:96 (19:17, 23:11, 15:20, 15:24, d. 10:10, d. 12:14)

MKS: Broadus 27, Dower 25, Dłoniak 18, Piechowicz 7, Zmarlak 6, Pamuła 5, O’Brien 3, Szymański 3, Dziemba

Polski Cukier: Gibson 28, Wiśniewski 23, Cummings 14, Milosević 11, Kornijenko 11, Michalak 9, Sulima, Michalski, Lisewski, Perka.