Tygodniowy przegląd prasy 26.03.2023: Dąbrowa Górnicza, 19.03-25.03.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Dąbrowy Górniczej

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Dąbrowy Górniczej nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dąbrowy Górniczej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.03 a 25.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To dostaniesz za darmo w Zagłębiu! Oddają to mieszkańcy Dąbrowie Górniczej, Sosnowca, Będzinie i okolicy - sprawdź OFERTY”?

Przegląd tygodnia: Dąbrowa Górnicza, 26.03.2023. 19.03 - 25.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To dostaniesz za darmo w Zagłębiu! Oddają to mieszkańcy Dąbrowie Górniczej, Sosnowca, Będzinie i okolicy - sprawdź OFERTY

To dostaniesz za darmo w Zagłębiu! W internecie znajdziemy mnóstwo ofert z darmowymi meblami, ubraniami, zabawkami, a nawet sprzętami AGD. Niektóre z nich są w bardzo dobrym stanie, podczas gdy inne wymagają naprawy lub czyszczenia. Bez względu na to, czego szukamy, warto przekopać darmowe ogłoszenia na OLX, może trafi nam się perełka?

📢 Europoseł Jadwiga Wiśniewska w Dąbrowie Górniczej spotkała się z mieszkańcami. "Wyborcy mieli dość mafii węglowych"

Europoseł Jadwiga Wiśniewska spotkała się 25 marca 2023 z wyborcami w klubie Villa Moda w Dąbrowie Górniczej. Tematami spotkania były zbliżające się wybory parlamentarne, program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości oraz przyszłość Zagłębia Dąbrowskiego i Polski. W spotkaniu uczestniczył również Paweł Jabłoński, wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. - Wyborcy wybrali nas dlatego, że mieli dość hulających mafii węglowych, każdego dnia Polska w wyniku tych działań traciła 90 mln złotych - mówiła europosłanka.

📢 Festiwal Nauki Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Wykłady, warsztaty, ciekawi goście i paneliści, a na finał kiermasz wielkanocny

  1. Festiwal Nauki Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej zgromadził mnóstwo ekspertów, świetnych panelistów, przedstawicieli świata nauki, którzy przybliżali wszystkim chętnym, w tym licznej grupie młodzieży, ciekawostki oraz aktualne wyniki badań na temat otaczającego nas świata. Tegoroczna edycja tego popularnego przedsięwzięcia odbyła się w dniach 20 – 25 marca, a w programie znalazło się blisko 100 godzin spotkań, wykładów i przeróżnych warsztatów. Zwieńczeniem festiwalu był sobotni (25.03) kiermasz świąteczny, podczas którego można było kupić unikatowe ozdoby wielkanocne.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.03.2023: 19.03-25.03.2023 Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dąbrowie Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Prawie 90 kierowców nie popisało się na dąbrowskich drogach. Policjanci mieli ręcę pełne roboty

W środę dąbrowscy policjanci przy wsparciu strażników miejskich przeprowadzali ogólnopolskie działania NURD. Okazało się po raz kolejny, że kierowcy nadal nie przestrzegają przepisów, a swoje za uszami mają również piesi. Koniec końców najważniejsze jest bezpieczeństwo, tak więc mandaty także się posypały.

📢 Filia nr 13 MBP w Dąbrowie Górniczej całkowicie się zmieniła. W Łośniu pojawiły się nowe książki, regały, meble i... łosie

Od piątku 24 marca lokalna społeczność dzielnicy Łosień ma do dyspozycji filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej w całkiem nowej odsłonie. W budynku przy ulicy Pocztowej 3 pojawiło się nowe wyposażenie oraz aranżacja wnętrz. Jako pierwsi o tych wszystkich nowościach przekonali się uczniowie II klasy w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Przedszkolnymi, którzy mieli okazję uczestniczyć w inauguracji filii nr 13 MBP.

📢 Co sprzedaje skarbówka w woj. śląskim? Mieszkania, samochody, telefony... Sprawdź licytacje z Katowic, Częstochowy, Tychów, Sosnowca...

Urzędy skarbowe w woj. śląskim co jakiś czas organizują publiczne licytacje, podczas których sprzedawane są ruchomości i nieruchomości należące do podatników, którzy mają podatkowe długi. Na sprzedaż są mieszkania, działki, samochody, materiały budowlane... - sprawdź najbliższe oferty z woj. śląskiego!

📢 Konkurs „I Ty możesz zostać ratownikiem” w dąbrowskiej WSPS. Młodzież wie, jak ratować zdrowie i życie

Prawie 40 trzyosobowych drużyn ze szkół średnich województwa śląskiego i małopolskiego wzięło udział w konkursie „I Ty możesz zostać ratownikiem”, którego już dziesiątą edycję zorganizowała Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Okazało się, że młodzież świetnie wie, jak udzielać poszkodowanym pierwszej pomocy, ratować zdrowie i życie. W konkursie zwyciężył Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku.

📢 Dąbrowa Górnicza. Nagrody i stypendia dla najlepszych sportowców i trenerów - LISTA. To oni rozsławiają na sportowych arenach miasto

Najlepsi sportowcy i trenerzy w Dąbrowie Górniczej, którzy w ubiegłym roku zanotowali największe sukcesy, otrzymali stypendia oraz nagrody. Zostali uhonorowani podczas środowej (22.03) sesji rady miejskiej.

📢 Budżet Obywatelski w Dąbrowie Górniczej zmienił się całkowicie. Nowe zasady głosowania i zgłaszania projektów

Budżet Obywatelski w Dąbrowie Górniczej zyskał całkowicie nowe zasady. To nie tylko lifting, ale można powiedzieć całkowita zmiana reguł gry. Najważniejsze zmiany to ustalenie maksymalnej kwoty dla zgłaszanego przedsięwzięcia i modyfikacja sposobu głosowania. Na takie rozwiązania zgodę wyrazili podczas środowej (22.03) sesji dąbrowscy radni miejscy.

📢 Największy w Polsce remont wielkiego pieca w ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. Inwestycja pochłonie ponad 700 milionów złotych

ArcelorMittal Poland jeszcze w marcu rozpocznie modernizację wielkiego pieca nr 2 w Dąbrowie Górniczej. Inwestycja pochłonie 720 milionów złotych. Będzie to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

📢 Małgorzata Skutnik z CKZiU Nowego Ekonomika w Dąbrowie Górniczej nauczycielem roku branży modowej w Polsce. Została "Zawodowcem Roku"

Kolejny sukces na koncie Zespołu Szkół Ekonomicznych – CKZiU Nowego Ekonomika w Dąbrowie Górniczej. Małgorzata Skutnik została laureatką konkursu „Zawodowiec Roku 2022”, otrzymując tytuł najlepszego nauczyciela roku w Polsce w branży modowej. Nagrodę odebrała w Warszawie.

📢 Wyższe opłaty za wodę i ścieki w Dąbrowie Górniczej. Dlaczego? Miasto zmniejszyło wydatki na dopłaty dla mieszkańców

Podczas środowej (22.03) sesji dąbrowscy radni podjęli uchwałę w sprawie dopłat do cen wody i ścieków dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Tym razem dopłaty będą niższe niż dotychczas, ale lokalne władze podkreślają, że łączna cena za ścieki i wodę w mieście i tak nie będzie wysoka na tle innych miast w województwie śląskim. Tak czy inaczej, to jednak podwyżka opłat.

📢 Coraz bliżej kolejowych podróży do lotniska w Pyrzowicach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przy wsparciu finansowym z funduszy unijnych, budują połączenie kolejowe do lotniska w Pyrzowicach. Prace prowadzone są na linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia. Odbudowany został tor na trasie z Tarnowskich Gór do Siewierza. Aktualnie nowe tory układane są na odcinku z Siewierza do Zawiercia. Po zakończeniu inwestycji podróżni zyskają wygodny dostęp do kolei w regionie oraz szybkie i sprawne połączenie z portem lotniczym Katowice Airport. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

📢 OKROPNY wypadek na DK 94 w Dąbrowie Górniczej. TIR staranował busa! Te zdjęcia wyglądają koszmarnie...

Wypadek w Dąbrowie Górniczej. Do poważnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 marca na DK 94. Przed węzłem z S1, na wysokości Mikrohuty, ciężarówka wjechała w stojącego w korku na światłach busa, który najechał na inną ciężarówkę. Wiadomo na razie, że kierowca busa został ranny, policja nie podała jeszcze, czy w busie byli pasażerowie.

📢 Obrzydliwe, pełne przekleństw transmisje w sieci trwały od dawna. Nowe fakty w sprawie ojca, który w Dąbrowie Górniczej dusił syna

W Dąbrowie Górniczej policja zatrzymała ojca, który dusił swojego siedmioletniego syna, a matka nie reagowała na karygodne zachowanie mężczyzny. Oboje usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Na jaw cały czas wychodzą nowe, zaskakujące fakty. Okazuje się, że rodzina transmitowała na Tik Toku swoje codzienne życie od roku, a część widzów za oglądanie tych patologicznych zachowań płaciła im pieniądze. Jakby tego było mało moderatorzy usuwali nieprzychylne komentarze osób, które wzywały rodziców do opamiętania się.

📢 W Dąbrowie Górniczej kobieta zmarła w samotności. Czy miała dobrą opiekę? Pojawiły się, co do tego wątpliwości

Kilka dni temu w Dąbrowie Górniczej zmarła 74-letnia pani Zofia. Żyła w samotności, w domu w dzielnicy Trzebiesławice. Nie utrzymywała kontaktu z rodziną, pomagała jej lokalna społeczność, na pomoc której mogła liczyć. Znajdowała się też pod stałą opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. I to właśnie do zaangażowania tej instytucji w opiekę nad dąbrowianką spore zastrzeżenia ma Tatiana Duraj-Fert, szefowa stowarzyszenia Dąbrowskie Inicjatywy Społeczne, która odwiedziła panią Zofię, zaalarmowana o warunkach, w jakich żyje ta kobieta.

📢 Ile kosztuje oaza zieleni w Dąbrowie Górniczej? Sprawdź ogródki działkowe ROD na sprzedaż w naszym mieście. Poznaj CENY

Ile kosztuje oaza zieleni w Dąbrowie Górniczej? Mieszkasz w bloku i szukasz w pobliżu swojego skrawka ziemi do wypoczynku? Zobacz aktualne oferty sprzedaży ogródków działkowych w Dąbrowie Górniczej i okolicy. Ile kosztują działki? Jakie mają wyposażenie? Spieszymy z odpowiedzią na te wszystkie pytania.

📢 Kiedy do Dąbrowy Górniczej wrócą tramwaje? Układanie nowego torowiska na finiszu. Jest ponad 250 nowych słupów trakcyjnych

Remont i przebudowa dróg oraz torowiska tramwajowego w Dąbrowie Górniczej trwają w najlepsze. Zimowe miesiące za nami, a to oznacza, że wykonawcy tej gigantycznej inwestycji przyspieszają z pracami w terenie, co też widoczne jest na całym 5-kilometrowym odcinku od pętli tramwajowej przy urzędzie pracy aż do ulicy Kasprzaka.

📢 Wypadek w Dąbrowie Górniczej. Auto wypadło z drogi i dachowało. Na szczęście nikomu nic się nie stało

Na ul. Szosowej dachowało osobowe renault. Auto wypadło z drogi i wpadło na posesję. Na szczęście nikomu nic się nie stało. - Kierujący i pasażer wyszli z pojazdu o własnych siłach - informuje asp. Rafał Dulewski, oficer prasowy KM PSP w Dąbrowie Górniczej.

📢 Nowe wozy dla strażaków PSP w Dąbrowie Górniczej. Samochody gaśnicze trafią też do trzech jednostek OSP

Z udziałem zastępcy śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosława Synowca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej odbyła się narada roczna. Była okazją do podsumowująca działalność dąbrowskich strażaków w 2022 roku, a także prezentacji nowych samochodów pożarniczych, jakie trafiły do dąbrowskiej jednostki, a także OSP w Błędowie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie