MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Dąbrowa Górnicza, 26.09-2.10.2021), poznaj najważniejsze informacje z Dąbrowy Górniczej

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dąbrowy Górniczej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Dąbrowy Górniczej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Dąbrowy Górniczej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.09 a 2.10.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „To są złodzieje samochodów. Kręcą się przy twoim aucie? Uważaj! Mieszkają w woj. śląskim poszukiwani przez policję. Widziałeś ich?”?

Przegląd tygodnia Dąbrowa Górnicza od 26.09 do 2.10.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 To są złodzieje samochodów. Kręcą się przy twoim aucie? Uważaj! Mieszkają w woj. śląskim poszukiwani przez policję. Widziałeś ich?

Złodzieje samochodów! To są mieszkańcy woj. śląskiego poszukiwani przez policję za kradzież samochodów. To jednak nie jedyne przestępstwa jakich dokonali. Mimo to nadal są wśród nas. Przedstawiamy ich listę. Rozpoznajesz któregoś z nich? Daj znać policji. Dane pobrane z oficjalnych stron policji (01.10.2021).

📢 Żabka, Auchan, LIDL, Biedronka, i inne sklepy, wycofują toksyczną żywność. Nie jedz tego! Wydano OSTRZEŻENIE

Nie jedz tego! Wybrana żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia! Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Duże partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 Tam zagrożenie jest największe. Połowa woj. śląskiego w "czerwonej strefie"? Zobacz ta MAPĘ!

Koronawirus. Czwarta fala przybiera na sile! Wczoraj, po raz pierwszy od 27 maja, jednego dnia było ponad tysiąc nowych zachorowań. Dziś 1 października - tych jest aż 1362, to wzrost o blisko 68 procent w stosunku do ubiegłego piątku! Zmarło 16 osób. W woj. śląskim jest już teraz kilka powiatów, w których liczba zachorowań na 10 tys. mieszkańców jest coraz wyższa przy jednoczesnym niskim poziomie zaszczepienia. Które powiaty w naszym województwie są najbardziej zagrożone?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.09-2.10.2021 Dąbrowa Górnicza: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Dąbrowie Górniczej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Opuszczone kino w Zagłębiu. Tutaj aż ciarki przechodzą. Wejście tylko dla odważnych. Zobaczcie zdjęcia

Opuszczone kino w Zagłebiu. Przedwojenny budynek dawnej remizy strażackiej - gdzie niegdyś mieściła się sala kinowa - budzi grozę do dziś. Rozpadająca się ruina przypomina gmachy, jakie możemy oglądać w horrorach. Odważycie się zajrzeć z nami do środka? Zobaczcie zdjęcia Kingi Bilich i grupy Forgotten Polska Urbex.

📢 Horoskop na jesień 2021. Znaki zodiaku w horoskopie na jesień. Zdrowie, miłość i pieniądze w Kartach Tarota 3.10.2021

Horoskop na jesień dla Wagi. Horoskop na jesień 2021 dla Skorpiona i wszystkich znaków Zodiaku. Co znaki zodiaku czeka w kolejnych miesiącach jesieni! Horoskop na jesień 2021 pomoże w trudnych życiowych wyborach. Jakie wskazówki odkrywa horoskop na jesień? Wróżka Bernadetta postawiła karty Tarota dla wszystkich znaków zodiaku. Poznaj swój horoskop na miłość, zdrowie, pracę. Horoskop na październik i wszystkie miesiące roku!

📢 Dąbrowianin ukrywał w mieszkaniu narkotyki. Wpadł w ręce kryminalnych z Dąbrowy Górniczej. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia

Kryminalni z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 36-latka i przejęli kolejne już w ciągu ostatnich dni narkotyki. Mężczyzna posiadał w domu amfetaminę oraz marihuanę. O jego losie zdecyduje sąd.

📢 Koronawirus: Ponownie duża liczba zakażeń Śląskiem. Gdzie najwięcej? Zobacz dane za 2 października

Odnotowano 1344 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało 2 października Ministerstwo Zdrowia. To kolejny dzień, kiedy utrzymuje się wysoka liczba stwierdzonych zakażeń. W województwie śląskim minionej doby stwierdzono blisko 80 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło także więcej osób z powodu COVID-19 i współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami niż poprzedniej doby.

📢 Wywal je z apteczki! To są NOWE LEKI wycofane z aptek. Pod żadnym pozorem ich nie przyjmuj! Sprawdź listę PAŹDZIERNIK 2021

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, nakazał wycofać te lekarstwa ze sprzedaży w aptekach. Sprawdź listę wycofanych leków z aptek, w całej Polsce przez GIF. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce, są poważne. Czasem są to zanieczyszczenia, innym razem wady jakościowe. Środki te nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Co jednak najważniejsze, jeśli masz je w apteczce, pod żadnym pozorem ich nie przyjmuj.

📢 Zakaz dla tirów w Dąbrowie Górniczej. Znów powinny jechać przez Sławków. Mieszkańcy mają dość i czekają na budowę łącznika z S1 i DK94

UWAGA! W piątek 1 października, na dwa miesiące, ponownie wprowadzony został zakaz ruchu dla ciężarówek na odcinku ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej. Pojazdy powyżej 7 ton będą mogły tam jeździć tylko w ściśle określonych przypadkach. Teraz kierowcy powinni znów korzystać z dróg wyznaczonych w sąsiednim Sławkowie. Ruch tirów wąskimi, miejskimi ulicami to duże zagrożenie dla mieszkańców obu tych miast, czemu dają wyraz w licznych protestach przeciwko jeździe ciężkich samochodów pod oknami ich domów.

📢 Święto miłośników tatuażu na Śląsku - co tam się będzie działo! Katowice Tatoo Konwent 2021 już w ten weekend! Zobacz ZDJĘCIA

Coś dla miłośników tatuażu! Katowice Tattoo Konwent 2021 to wydarzenie, którego nie może opuścić absolutnie żaden miłośnik dziar! Już w ten weekend, 02-03 października, odbędzie się w MCK Katowice Tattoo Konwent. Spotkacie tam blisko 300 tatuatorów z ponad 60 studiów tatuażu. W Katowicach stanie rekordowa liczba stoisk! To dwa wyjątkowe dni na Śląsku, kręcące się wokół ozdabiania skóry, wśród najlepszych tatuażystów! To ostatni moment na zakup biletów! Zobacz, jak przebiegał Tattoo Konwent kilka dni temu w Poznaniu.

📢 Wypadek w Dąbrowie Górniczej DK S1 skrzyżowanie z Kusocińskiego. Uwaga na utrudnienia!

Wypadek drogowy z udziałem dwóch samochodów osobowych na wysokości DK S1 skrzyżowanie z Kusocińskiego.

📢 Znęcali się nad niedźwiedziem Baloo, krokodylem nilowym i trzema żółwiami. Wyroki dla cyrkowych treserów Kateryny S. i Sebastiana S.

Po trwającym 5 lat procesie 29 września, w minioną środę, zapadł wyrok w głośnej sprawie znęcania się nad zwięrzętami cyrkowymi. Cała Polska poznała wówczas historię niedźwiedzia brunatnego Baloo, który został w 2016 roku odebrany z cyrku w asyście policji przez wolontariuszy z Funacji Viva!

📢 Duże zmiany dla kierowców na remontowanej DK1 w Dąbrowie Górniczej. Nie warto jeździć na pamięć, nowe zakazy wjazdu

Od piątku 1 października duże zmiany dla kierowców na przebudowywanym, prawie 7-kiloemtrowym odcinku DK 1 w Dąbrowie Górniczej. Na wniosek miasta firma Budimex wprowadziła tam nową organizację ruchu, która ma ograniczyć przejazdy ciężarówek przez dzielnice przyległe do przebudowywanej trasy w Dąbrowie Górniczej.

📢 Licytacje komornicze w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Tanie mieszkania do kupienia. OFERTY wrzesień- listopad 2021

Szukasz domu, mieszkania lub lokalu użytkowego w dobrej cenie? Zobacz, jakie nieruchomości, kiedy i za ile licytowane są w październiku i listopadzie w Zagłębiu Dąbrowskim. Domy z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina czekają na Ciebie!

📢 Zlot food trucków w Dąbrowie Górniczej. Jedenaście mini-restauracji przy Centrum Handlowym Pogoria

Nadchodzący weekend w Dąbrowie Górniczej zapowiada się wyjątkowo smacznie. Wszystko za sprawą zlotu food trucków. Okna mobilnych restauracji otwarte zostaną przy Centrum Handlowym Pogoria w piątek 1 października o godzinie 15.

📢 Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zajmował się uprawą konopi indyjskich. Policja nakryła go w domu z narkotykami

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie i posiadał narkotyki. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i nielegalną uprawę konopi grozi mu do 10 lat więzienia.

📢 W weekend Dąbrowskie Dni Fantastyki w Fabryce Pełnej Życia. Będą nocne gry, strzelanie, warsztaty i wiele innych atrakcji

W sobotę i niedzielę (2 i 3 października) wspólnie ze Stowarzyszeniem Fantastyki Militarnej z Dąbrowy Górniczej Fabryka Pełna Życia zaprasza na VI edycję Dąbrowskich Dni Fantastyki FPS. W planie dwudniowej imprezy są: panele tematyczne, gry planszowe, turniej strzelecki, warsztaty dla dzieci, nocne granie w gry RPG, czyli w gry fabularne, a także escape challange. Wstęp wolny.

📢 W sklepach już są rzeczy na święta Bożego Narodzenia! Można kupić choinki, mikołaje, bombki... - a to jeszcze prawie 3 miesiące!

ZAKUPY. Co myślicie o ozdobach świątecznych... we wrześniu? Bombki, choinki i mikołaje są już dostępne w sklepach TEDi. Skusicie się? Kliknij w „zobacz galerię".

📢 Promocje w sklepach Decathlon. Rzeczy na zimę taniej nawet o 70 procent! Sprawdź, co i ile kosztuje

ZAKUPY. Ponad 2000 produktów w cenach obniżonych nawet do 70 procent! W Decathlonie taniej kupimy teraz m.in. kurtki narciarskie, odzież termoaktywną, polary, czapki, czołówki oraz wiele innych produktów. Sprawdź, co można kupić i za ile. Kliknij w „zobacz galerię".

📢 To była jedna z najstarszych kopalni w regionie. Tak wygląd obecnie zamknięta kopalnia Paryż. Wejdźcie z nami do środka!

HISTORIA. Położona w Dąbrowie Górniczej na granicy z Będzinem kopalnia Paryż należała do jednej z największych i najstarszych w Zagłębiu Dąbrowskim. Jej zamknięcie nastąpiło 31 grudnia 1996 roku. Na powierzchni zostały dawne zabudowania, które przyciągają poszukiwaczy przygód i miejskich eksplorerów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto