Unia znów punktuje

Tomasz Szymczyk
Puchar podokręgu sosnowieckiego lśni już wśród klubowych trofeów.
Puchar podokręgu sosnowieckiego lśni już wśród klubowych trofeów. fot. Tomasz Szymczyk.
Zdobyty przed dwoma tygodniami Puchar Polski podokręgu Sosnowiec to jedno z najważniejszych dokonań w blisko 90-letniej historii klubu ze Strzemieszyc. Piłkarze Unii w finale tych rozgrywek pokonali czołowy zespół IV ligi - Victorię Jaworzno. Unia będzie teraz reprezentowała Zagłębie w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Jej rywalem mogą być m.in. BKS Bielsko-Biała, ROW Rybnik czy Rozwój Katowice.

Po Pucharze Polski podopieczni Roberta Stanka wrócili do ligi, w której wiosną Unia jeszcze nie przegrała. W sobotę na własnym boisku podejmowali Milenium Wojkowice. Już po dziesięciu minutach gry zaczął padać deszcz, który to-warzyszył zawodnikom przez całe spotkanie. Pierwsza połowa upłynęła obu zespołom na szukaniu okazji do zdobycia bramek i wykonywaniu stałych fragmentów gry, goli jednak nie było. Worek z bra-mkami rozwiązał w 63. min Szymon Topolski, który wy-korzystał błąd bramkarza gości. Był to jego 12. gol w tym sezonie. Na 2:0 podwyższył… obrońca gości Krzysztof Zała-wka, który skierował piłkę do własnej bramki. Więcej goli nie było i Unia mogła zapisać na swoje konto kolejne trzy punkty. Szkoleniowiec gospodarzy Robert Stanek ocenił spotkanie jako mecz walki. - Jeśli chodzi o moich chłopaków, to zostawili dziś na boisku dużo zdrowia. Gramy cały czas mecze ligowe z pucharem i widać zmęczenie - dodał.

Unia - Milenium 2:0

Bramki: Topolski 63. min, samobójcza 85. min.

Unia: Iwaniuk - Nowak, Ambrozik, Roterman, Wołczyk, Piątek (87. Kulig), Kuzior, Wikliński, Kowalczyk, Topolski, Gleń (46. Borek)

Unia Ząbkowice w niedzielę wygrała w Dąbrówce Wielkiej z tamtejszym Orkanem aż 5:2. Dwa gole zdobył Arkadiusz Kryś, po jednym dołożyli Piotr Zarychta, Bartosz Krzyżowski i Kamil Kmiecik.