MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste otwarcie Centrum Symulacji Medycznej i Pozoracji Ratowniczych

materiał informacyjny
Dąbrowska uczelnia, na której kształcą się ratownicy medyczni i pielęgniarki 16 kwietnia bieżącego roku uruchomiła ponownie Centrum Symulacji Medycznych i Pozoracji Ratowniczych. Uroczyste otwarcie odbyło się w budynku przy ul. Kościelnej 19. Na uroczystość przybyli znamienici goście: posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy placówek medycznych, ludzie nauki oraz przedstawiciele szkół średnich.

Warto nadmienić, że pierwsze centrum symulacji medycznej w WSPS uruchomione zostało w 2015 roku, jako pierwsze na niepublicznej uczelni w Polsce. Środki finansowe na ten cel zostały pozyskane jako nagroda w ogólnopolskim konkursie na najlepszy program kształcenia na kierunku – ratownictwo medyczne.

Od tej pory uczelnia doczekała się już czterech podobnych centrów, z których dwa mieszczą się w Dąbrowie Górniczej. Studenci mają tutaj do dyspozycji Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w którym uczą się pielęgniarki oraz Centrum Symulacji Medycznych i Pozoracji Ratowniczych, w którym kształcą się ratownicy medyczni. Dwa kolejne znajdują się na wydziałach w Jarocinie i Piotrkowie Trybunalskim.

CSMiPR zostało w połowie kwietnia otwarte ponownie, po kompleksowej modernizacji i doposażeniu. Zakupiono nowoczesny sprzęt: trenażery, symulatory oraz fantomy osób dorosłych, dziecka, niemowlaka i noworodka, które mają ułatwić studentom kierunku ratownictwo medyczne ćwiczenie medycznych czynności ratunkowych. Dzięki temu studenci mają możliwość przećwiczenia pozorowanych sytuacji z "pacjentami" w różnym stanie zagrożenia życia.

Centrum posiada monitoring, zajęcia są nagrywane, by później mogły zostać omówione ze studentami przez wykładowcę. Dodatkowo jako uzupełnienie bazy dydaktycznej WSPS posiada ambulans wyposażony w niezbędny sprzęt.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto