Z uwagi na trwający remont budynku PKZ, główna część konkursowa oraz warsztatowa odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej "Centrum". Oprócz części konkursowej, która stanowi trzon całej imprezy planujemy dodatkowe atrakcje m.in. część koncertową w Parku Hallera oraz kiermasz rękodzieła ludowego. Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs będzie podzielony na część dla dzieci i dla dorosłych.
17.05.2013.
V Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny
17.05. g. 11:00 Hala Centrum (konkurs)
17.05. g. 14:00 mała scena Park Hallera
18.05. g. 11:00 Hala Centrum (konkurs)
18.05. g. 14:00 scena CH POGORIA
18.05. g. 14:00 scena Trzebiesławice
19.05. g. 10:00 Hala Centrum (konkurs)
19.05. g. 13:00 scena Park Hallera
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE
PROGRAM WYSTĘPÓW - SCENA KONKURSOWA W HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ "CENTRUM":
17.05.2013 godzina 11:00 - konkurs zespołów dziecięcych oraz otwarte warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci
PROGRAM 17 maja 2013 - zespoły dziecięce
10:00 - rejestracja zespołów
11:00 - otwarcie festiwalu
- występ gr. dziecięcej ZPiT PKZ Gołowianie z Dąbrowy Górniczej /poza konkursem/
Dziecięcy Zespół „MAŁE JANKOWIANKI” – Pszczyńskie Centrum Kultury
Międzyszkolny Ludowy ZPiT „KRAKOWIAK” – Kraków
Dziecięca Grupa Śpiewacza „MALI LIPNICZANIE” – CK w Korzennej
Dziecięcy Zespół Taneczny „MALI LIPNICZANIE” – CK w Korzennej
Dziecięcy ZPiT Ziemi Cieszyńskiej im. J. MARCINKOWEJ – Cieszyn
Gr. śpiewacza DzZG „MALI HAMERNICY” - NCK Kraków
Dziecięcy Zespół Góralski „MALI HAMERNICY” - NCK Kraków
Dziecięcy ZPiT „ISKIERKI” – OK. w Brzeszczach
13:00 - 13:15 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
Dziecięcy ZPiT „MALI ŚWIERCZKOWIACY” – Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie
Dziecięcy Zespół „MALI MIĘTUSIANIE” – Związek Podhalan Oddział Miętustwo
Gr. Śpiewacza Zespołu „MALI MIĘTUSIANIE” – Związek Podhalan Oddział Miętustwo
Dziecięcy ZPiT „MALI SMARDZEWIANIE” – Gmina Tomaszów Mazowiecki
Gr. Śpiewacza DzZR „ORAWIANIE” - ZSO w Lipnicy Wielkiej na Orawie
Dziecięcy Zespół Regionalny „ORAWIANIE” - ZSO w Lipnicy Wielkiej na Orawie
Zespół „MALI JASTRZĘBIANIE” – Jastrzębia
14:45 – 15:00 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
15:00 – 15:30 przerwa
Regionalny ZPiT „MAŁE NISKOWIOKI” – OSP w Niskowej
Dziecięcy ZPiT „TRAMBLANKA” – MDK w Opocznie
Gr. Śpiewacza DzZR „GRONICKI” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy
Dziecięcy Zespół Regionalny „GRONICKI” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamienicy
Dziecięcy ZR „BYSTRY POTOK” – Parafia rzymsko-katolicka w Kacwinie
Dziecięcy Zespół Taneczny „CIARDASIE” - BCK Dom Ludowy – Bukowina Tatrzańska
Kapela dziecięca „ORAWIANIE” - ZSO w Lipnicy Wielkiej na Orawie
Kapela dziecięca „CIARDASIE” - BCK Dom Ludowy – Bukowina Tatrzańska
17:15 – 17:30 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
18:15 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
18:45 przegląd zespołów dorosłych
Kapela Młodzieżowa „CIARDASIE” - BCK Dom Ludowy – Bukowina Tatrzańska
Kapela „CIARDASIE” - BCK Dom Ludowy – Bukowina Tatrzańska
Kapela „MIĘTUSIANIE” - Związek Podhalan Oddział Miętustwo
19:30 zakończenie
PROGRAM 18 maja 2013 /sobota/ zespoły dorosłych
10:00 - rejestracja zespołów
11:00 – przesłuchania konkursowe
Zespół Śpiewaczy „PŁAZIANKI” z Płazy – Chrzanowskie St. Folk. w Chrzanowie
Zespół Śpiewaczy „DOBIESZOWIANKI” – GOK w Bobrownikach
Zespół Śpiewaczy „BALINIANKI” z Balina – Chrzanowskie St. Folk. w Chrzanowie
Ludowy Zespół Śpiewaczy „ZAWODZIANKI” – MDK Bogucice-Zawodzie w Katowicach
Zespół Folklorystyczny „KARNIOWIANIE” - TCK w Trzebini
Zespół Śpiewaczy „MIERZĘCANKI” – GOK w Mierzęcicach
ZPiT „RUDOŁTOWICE” – Pszczyńskie Centrum Kultury
12:30 – 12:45 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
Zespół Ludowy „LGOCANKI” - TCK w Trzebini
ZPiT Ziemi Cieszyńskiej im. J. MARCINKOWEJ - Cieszyn
Zespół Śpiewaczy „LUSZOWIANKI” z Luszowic – Chrzanowskie St. Folk. w Chrzanowie
ZPiT „OSOWIEC” – UG w Turawie
Zespół „BABIOGÓRZANIE – POLANA MAKOWSKA” – DK w Makowie Podhalańskim
Kapela „DOLINA SŁOMKI” – Stowarzyszenie „Ratujmy Tradycje” w Przyszowej
Zespół Regionalny „DOLINA SŁOMKI” – Stowarzyszenie „Ratujmy Tradycje” w Przyszowej
14:45 – 15:00 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
15:00 -15:30 przerwa
Zespół Śpiewaczy „POGORZYCANKI” z Pogorzyc – Chrzanowskie St. Folk. w Chrzanowie
Kapela ZR „STAROSĄDECZANIE” – CKiS w Starym Sączu
Zespół Regionalny „STAROSĄDECZANIE” – CKiS w Starym Sączu
Regionalny Zespół „PRZYSZOWIANIE” – GOK w Łukowicy
Zespół Folklorystyczno-Śpiewaczy „POMORZANY” – MOK w Olkuszu
Kapela ZR „DOLINA POPRADU” – MGOK w Piwnicznej Zdroju
Gr. Śpiewacza ZR „DOLINA POPRADU” – MGOK w Piwnicznej Zdroju
Regionalny Zespól „DOLINA POPRADU” – MGOK w Piwnicznej Zdroju
17:15 – 17:30 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
Kobieca Grupa Śpiewacza „BOLĘCANKI” - TCK w Trzebini
ZPiT „SUŁKOWIANIE” – Stowarzyszenie ZPiT „SUŁKOWIANIE” w Wieliczce
Męska Grupa Śpiewacza „BOLĘCANIE” - TCK w Trzebini
Kapela „BIAŁCANIE” – Białka Tatrzańska
Zespół Góralski „BIAŁCANIE” - Białka Tatrzańska
Gr. Śpiewacza ZG „BIAŁCANIE” - Białka Tatrzańska
18:45 – 19:00 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)PROGRAM
19 maja 2013 /niedziela/ zespoły dorosłych
10:30 - rejestracja zespołów
11:00 – przesłuchania konkursowe
Regionalny Zespół Folklorystyczny „ROGOZANKI” – GOK w Bobrownikach
Zespół Śpiewaczy „BZOWIANIE” – Zawiercie – Bzów
Zespół Śpiewaczy „MIZEROWIANIE” – GOK w Suszcu
Regionalny Zespół Folklorystyczny „PODLESIANKI” – MDK „Południe” w Katowicach
Zespół Śpiewaczy „STUDZIEŃCZANIE” – Pszczyńskie Centrum Kultury
Grupa Śpiewacza ZG „HAMERNIK” - NCK w Krakowie
Kapela ZG „HAMERNIK” – NCK w Krakowie
Zespół Góralski „HAMERNIK” – NCK w Krakowie
12:45 – 13:00 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
Zespół Ludowy „SMARDZEWIANIE” ze Smardzewic – UG Tomaszów Mazowiecki
Zespół „LIGOCKIE WRZOSY” z Ligoty Prószkowskiej – OKiS w Prószkowie
Zespół Śpiewaczy „TALIZMAN” – GOK w Pawłowicach
Zespól „KUPSKIE ECHO Z KUP” – GOK w Dobrzeniu Wielkim
ZPiT „SIEMIANOWICE” – SCK w Siemianowicach Śl.
Zespół Śpiewaczy „WIŚLANIE” z Wisły Małej - Pszczyńskie Centrum Kultury
14:30 – 14:45 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
14:45 – 15:15 przerwa
Zespół Śpiewaczy „SITOWIANKI” – MDK w Opocznie
ZPiT AGH „KRAKUS” – Fundacja ZPiT „KRAKUS” w Krakowie
Kapela RZPiT „BESTWINA” – CKSiR w Bestwinie
RZPiT „BESTWINA” – CKSiR w Bestwinie
Kapela Ludowa „DZIAŁOSZACY” – MGCK w Działoszycach
ZPiT „ZAGÓRZANIE” - CK w Niepołomicach
Zespół Folklorystyczny „OTFINOWIANIE” – Otfinów
17:00 -17:15 wstępna opinia jury o występach (konsultacje dla kierowników zespołów)
17:15 – 18:30 przerwa
18:30 ogłoszenie wyników
PROGRAM IMPREZY TOWARZYSZĄCYCH:
17.05.2013 godzina 14:00 - mala scena w Parku Hallera - występy folklorystycznych zespołów dziecięcych
18.05.2013 godzina 14:00 - scena przy Centrum Handlowym Pogoria - występy zespołów folklorystycznych
18.05.2013 godzina 14:00 - "Chlebem i solą, raz na ludowo" scena przy OSP Trzebiesławice - występy Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy Górniczej
19.05.2013 godzina 13:00 - scena w Parku Hallera - występy zespołów folklorystycznych oraz Jarmark Rzemiosła i Kiermasz Sztuki Ludowej
Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?