Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty w Centrum Handlowym Pogoria. Stwórz modną torbę shopperkę z banerów reklamowych

OPRAC.: PAS
Centrum Handlowe Pogoria 1 grudnia zaprasza na ekologiczne warsztaty
Centrum Handlowe Pogoria 1 grudnia zaprasza na ekologiczne warsztaty PAS
W piątek 1 grudnia w Centrum Handlowym Pogodra odbędą się wyjątkowe, ekologiczne warsztaty. W galerii powstanie manufaktura szwalnicza, w której będzie można samodzielnie, z nieużywanych już banerów reklamowych, wykroić, a następnie uczestniczyć w szyciu spersonalizowanej torby typu shopperka. Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? Jeśli tak, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Upcykling to sposób wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej – unikatowe i wartościowe. Wykorzystując już istniejące materiały, można ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć negatywny ich wpływ na naszą planetę. Przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych. To idea, która – z uwagi na dbałość o środowisko – propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu.

– Podczas warsztatów nasi klienci będą mogli przetworzyć niepotrzebne już banery reklamowe w trwałe i modne torby. Samodzielnie wybrać wzór, wykroić torbę lub skorzystać z fachowej pomocy zespołu Pracowni HO:LO. Każda torba będzie unikalnym egzemplarzem. To wyjątkowa okazja do tego, by dając reklamom nowe życie, samodzielnie przekonać się jak działa upcykling. W ten sposób mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko – mówi Karolina Imiolska, marketing manager CH Pogoria.

Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb odbędą się w Pogorii w piątek 1 grudnia w godzinach 13:00 – 19:00 (z przerwą 15:30-16:30), na placu centralnym, na poziomie 0. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

90 proc. odpadów jest marnotrawionych

Jak podaje organizacja „Circle Economy”, obecnie jedynie niecałe 10 proc. globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest aż 90 proc. odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Dlatego warto dowiedzieć się jak wspierać ten system, jak być cyrkularnym zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu.

Obecnie, w ciągu roku jako ludzkość zużywamy 175 proc. odnawialnych zasobów ziemi. Według danych Global Footprint Network, ponad 3 mld osób żyje w krajach, które rocznie produkują mniej żywności niż konsumują i liczba ta ciągle rośnie. Jeżeli obecna tendencja się nie zmieni, do 2050 roku będziemy potrzebować aż trzech planet, by zaspokoić globalne potrzeby.

7 kroków do zmiany nawyków – zacznij już dziś!

  1. Wymieniaj się!
  2. Nie wyrzucaj – napraw!
  3. DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam) – spróbuj przerobić to, co masz!
  4. Wypożycz, zamiast kupować!
  5. Wybieraj etyczne marki.
  6. Dbaj o to, co masz.
  7. Zdecyduj się na jakość, a nie ilość.
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto