Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Weekend w Dąbrowie Górniczej? Podpowiadamy, co robić...

PAS, mat. prasowe
mat. Polska Press
Weekend w Dąbrowie Górniczej wcale nie musi oznaczać domowej nudy. Oto kilka propozycji na ciekawe spędzenie kilku dobrych godzin w plenerze i nie tylko.

Weekend w Dąbrowie Górniczej? Podpowiadamy, co robić...


PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.
Klub Malucha
Klub Malucha kontynuuje swoją działalność, zapraszając najmłodszych mieszkańców w wieku od 2 do 5 lat na cykliczne spotkania w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14.

Klub Osiedlowy Krąg godz. 16.30.
Festiwal Origami
Origami to bardzo stara sztuka tworzenia przestrzennych figur z papieru. Również w Polsce ma ono wierne grono wielbicieli. Klub Krąg zaprasza dzieci (od 6 roku życia - obowiązują zapisy) na Festiwal Origami, w trakcie którego będzie można poznać japońską sztukę składania papieru, dowiedzieć się co nieco o kraju kwitnącej wiśni, poznać wyjątkowego gościa... Jest więc plan na świetne popołudnie z klubem. Zapisy oraz dodatkowe informacje - w klubie oraz pod numerem telefonu 32 733 87 96.

Pałac Kultury Zagłębia – Piwnica Teatralna godz. 18.00
Disephia koncert
Zapraszamy na koncert zagłębiowskiego zespołu metalowego "Disephia". Każdy, kto ma ochotę na chwilkę zapomnienia przy ostrych brzmieniach, znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że Dispehia zasłynęła już na kilku festiwalach i u boku zespołów legend. Zespół w obecnej odsłonie działa prężnie od 2013 roku. Gramy ogólnie pojęty metal. Głównie te bardziej melodyjne odmiany. Nasza piątka rozumie się bez słów. Wspólnie dążymy do założonych celów. W tej chwili kończymy rejestrację naszego pierwszego długogrającego albumu. Na początku 2016 roku udało nam się zagrać koncert z gwiazdą polskiej sceny metalowej – Hunterem. W drugiej części lutego wystartowaliśmy drugi raz w swojej biografii na Emergenza Festival, przechodząc ponownie do półfinału Śląskiego. W kwietniu 2016 roku podczas 8-ej edycji MetalFest zagraliśmy na jednej scenie z Maetrią oraz legendarnym TSA!
Naszym największym skarbem jest zdecydowanie front, a dokładniej urocza ruda kobietka, która głosem potrafi zamknąć twarz niejednemu niedowiarkowi. Tak – Ada zdecydowanie potrafi śpiewać ciężko, metalowo, ale również melodyjnie, gdy tego potrzeba! Dużo gitarowych riffów, melodii na dwie gitary, solówek, dopełnionych ciężko osadzoną sekcją rytmiczną to nasze domeny.

Dom Kultury Ząbkowice godz. 18.00.
Koncert zespołu In-Plus „W rytmie disco”
Mało jest na świecie rzeczy, które wprawiają w tak dobry nastrój, jak piosenki italo disco. Kto lubi tego rodzaju muzykę na pewno z przyjemnością pojawi się na piątkowym koncercie, by posłuchać przebojów włoskiej muzyki disco, m.in. kompozycje: Al. Bano & Romina Power, Mamma Maria – Cristiano Minellono, Dario Farina, Canzone blue – Cristiano Minellono, Dario Farina, Felicità – Cristiano Minellono, Dario Farina, Gino De Stefani, Quando Quando Quando – Alberto Testa, Tony Renis.


SOBOTA

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.00.
Biblioteka Planszówek
Tradycyjnie w sobotę zachęcamy do spędzenia czasu przy grach bez prądu.

Puchar MX Dąbrowa Górnicza godz. 11.00.
Tor Motocrosowy w Strzemieszycach Małych
Miłośników sportów motocrosowych nie brakuje także w naszym mieście. Wszystkich tych, dla których ryk silników jest najpiękniejszą muzyką, nie może zabraknąć na zawodach organizowanych przez stowarzyszenie Moto Dąbrowa.

Klub Osiedlowy Helikon godz. 17.00.
Pomyśl o mnie – koncert
Przełom października i listopada to czas refleksji, zadumy i wspominania tych, których nie ma wśród nas. W programie koncertu „Pomyśl o mnie”, znajdą się utwory nieżyjących artystów scen polskich i zagranicznych. W koncercie weźmie udział chór Zorza, zespół wokalny Non a capella oraz soliści i instrumentaliści na co dzień związani z klubem.
Całość została przygotowana przez E. Kaźmierską i J. Kołodzieja.

Hala Sportowo-Widowiskowa „Centrum” godz. 18.00.
Dąbrowskie siatkarki zagrają z zawodniczkami ŁKS Commercecon Łódź


NIEDZIELA

Centrum Konferencyjno-Targowe Expo Silesia godz. 10.00.
Gramy dla Julki – koncert charytatywny
Julka ma 9 lat, jest piękną, radosną dziewczynką i bardzo chce dalej cieszyć się życiem. Na jej drodze (niedawno) "KTOŚ" postawił przeszkodę... złośliwego raka kości. ALE ONA PRZESKOCZY tę przeszkodę, bo umie wysoko skakać! POMÓŻMY JEJ SKAKAĆ JESZCZE WYŻEJ!
Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla uczestników są: BADOO Dance Group - pokazy taneczne dzieci i młodzieży, Stowarzyszenie Paramilitarne "Pancernik" strzelnica ASG i pokazy broni ASG, Zumba Klub Bakcyl, wspinaczka alpinistyczna, zespół "Pogoria", solista Miro Witek, malowanie twarzy, zespół "Medicine Strings", zespół AnVo, Kasjan Cieśla, zespół "BASEMENT", Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, dwa dmuchane zamki, wata cukrowa, balony, Fundacja "Dla młodych", 4x4 off road, studio nagrań -Fabryka Dźwięku Sosnowiec, stylizacja paznokci, Zagłębiowskie WOPR pokazy psów ratowniczych, ambulans z punktem do poboru krwi
Potrzebne są pieniądze na rehabilitację jej nóżki po zabiegu chirurgicznym. Jeżeli możesz – pomóż.
Potwierdzone konto bankowe do zbiórki pieniędzy;
Stowarzyszenie Klub Motocyklowy JUST RIDERS FG 1 % OPP Konto BANK BGŻ
S.A. 43 2030 0045 1110 0000 0271 6010
KRS :0000395368 z dopiskiem "GRAMY DLA JULKI"


CAŁY WEEKEND

Kino Kadr
Hannah. Nieznana historia buddyzmu godz.17.00.
"Hannah. Nieznana historia buddyzmu" to niezwykła i pełna przygód filmowa podróż, której bohaterką jest Hannah Nydahl - dzięki niej buddyzm tybetański stał się znany na Zachodzie. Sercem tej opowieści jest przepiękna historia miłosna, która rozpoczyna się w hippisowskich czasach w Kopenhadze w latach 60. XX w. i prowadzi do Kathmandu, gdzie Hannah i jej mąż Ole zostali pierwszymi uczniami Jego Świątobliwości XVI Karmapy pochodzącymi Zachodu. Król Joginów i pierwszy świadomie reinkarnowany lama Tybetu na zawsze odmienił ich życie. Na jego życzenie młodzi Duńczycy zaczęli nieść mądrość nauk i metod buddyjskich za Zachód. Przez ponad trzy dekady podróżowali po całym świecie, spotykając się ludźmi z różnych krajów i środowisk. Ich droga wiodła przez niespokojny, stale zmieniający się świat, od Europy do Ameryki Północnej - oglądali upadek komunizmu w Europie Wschodniej i Rosji, w Ameryce Południowej zostali porwani przez partyzantów. Dokument pokazuje, że buddyjski ideał wolności, we wszystkich jej formach, jest dziś bardziej istotny niż kiedykolwiek, oraz że nie wszystko, co tybetańskie powinno być uważane za święte.

Ja, Daniel Blake godz. 19.30.
Złota Palma Cannes 2016. Zabawne, poruszające i chwytające za serce najnowsze dzieło Kena Loacha, jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina. Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

Pałac Kultury Zagłębia
Wydobyte z przestrzeni – wystawa
W pałacowej galerii zobaczyć będzie można prace Ewy Olszewskiej-Borys, jednej z najwybitniejszych postaci polskiego i światowego medalierstwa. Towarzyszyć im będzie ekspozycja prac jej syna Michała Borysa, niezwykle utalentowanego malarza. Jak zauważa dr Dominik Maiński, w swoim tekście napisanym do towarzyszącego ekspozycji katalogu, prace obojga artystów, pomimo odmiennych środków i tworzywa, rewolucjonizują pojmowanie przestrzeni, zarówno w sztuce małoreliefowej, jak i w malarstwie. Prace Ewy Olszewskiej- Borys tematyzują relację między postacią a tłem. Prace jej syna natomiast wypełnia namysł nad przedmiotem, w jego pracach dominują studia miast i wnętrz. Ewa Olszewska-Borys w 1966 r. ukończyła warszawską ASP na wydziale rzeźby. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Medalierów FIDEM. Laureatka wielu krajowych i zagranicznych nagród, ma na swoim koncie wiele okolicznościowych medali, monet. Michał Borys urodził się w 1970 r. W 1995 r. ukończył z wyróżnieniem Warszawską ASP, gdzie od 2011 r. prowadzi II Pracownię Rysunku. Ekspozycję będzie można podziwiać do 10 listopada.

Miejska Biblioteka Publiczna
„Agnieszka Osiecka. Lata 60. w obiektywie Jana Borkowskiego”
To sentymentalna, niewielka wystawa fotograficzna składająca się z 26 fotogramów w różnych formatach. Portrety Agnieszki Osieckiej zostały pokazane w pięciu tematycznych grupach, które autor nazwał: obrazki z Łazienek, plenerowe, mazurskie, różne i portrety.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto