Weteran na medal

(wow)
Adam Chmielowski zszedł z kolarskiej trasy.
Drugie miejsce wśród weteranów zajął Zbigniew Ginalski podczas rozegranych w Górznie międzynarodowych mistrzostw Polski w triathlonie. 65-letni zawodnik dąbrowskiego na pokonanie olimpijskiego dystansu (1,5 km pływania, ...

Drugie miejsce wśród weteranów zajął Zbigniew Ginalski podczas rozegranych w Górznie międzynarodowych mistrzostw Polski w triathlonie. 65-letni zawodnik dąbrowskiego na pokonanie olimpijskiego dystansu (1,5 km pływania, 40 km wyścigu rowerowego, 10 km biegu) potrzebował 2:38:31,6 godz., przygrywając o nieco ponad dwie minuty walkę o złoty medal z młodszym o trzy lata Leszkiem Dacewiczem (Triathlon Lubański).

Dąbrowski weteran najlepiej spisywał się na rowerze (1:13:53 godz.), a słabiej w biegu (45:51 min.) i pływaniu (36:08 min.). Na wszystkich trzech etapach ustępował jednak późniejszemu mistrzowi Polski.

Wyścigu seniorskiego nie ukończył Adam Chmielowski. W pływaniu uzyskał on siedemnasty czas (21:45 min.), tracąc do najlepszych półtorej minuty. Na trasie wyścigu kolarskiego przeżywał jednak spory kryzys i zszedł z roweru. Zwyciężył Aliksandr Rylski z Mohylewa (1:56:37,2 godz.), który wyprzedził Rene Milichowskiego z Jablonca (1:56:52,7 godz.). Mistrzem Polski został trzeci na finiszu Marcin Florek z elbląskiego Truso (1:57:18,2 godz.).

Do mety dotarł natomiast dąbrowski junior Jakub Lysko (2:18:46,8 godz.). W pływaniu uzyskał on szósty wynik w klasyfikacji seniorskiej (20:43 min.). Później było jednak gorzej (rower 1:12:36 godz., bieg 43:58 godz.). Ostatecznie reprezentant dąbrowskiego Triathlonu był ósmy wśród juniorów (wygrał z czasem łącznym 2:01:11,2 godz. Filip Szołowski z Kielc) oraz sześćdziesiąty w klasyfikacji generalnej.