Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej

OPRAC.: PAS
Na torze w Dąbrowie Górniczej nie zabrakło emocji i dobrego ścigania

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na torze w Dąbrowie Górniczej nie zabrakło emocji i dobrego ścigania Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Mateusz Skrzek
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w pamięci uczestników oraz licznie zgromadzonych kibiców. Na bramkach startowych stanęło blisko 180 zawodników, wśród których oprócz mocnej polskiej reprezentacji pojawili się również reprezentanci Litwy i Łotwy.

Prędkość, adrenalina oraz ekstremalne emocje towarzyszyły wszystkim od początku, a wydarzenie spełniło oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów tej widowiskowej dyscypliny. Druga runda Mistrzostw Polski Motocross na terenie kompleksu tras MXDG w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się od sobotniej rywalizacji klas MX2, MX 85, MX Masters oraz zmagań amatorów w kategorii MX1 BiC, MX2 BiC i MX Amator w zawodach o Puchar MXDG.

Zwycięzcą klasy MX2 został Piotr Szczepanek, który uplasował się w klasyfikacji indywidualnej wydarzenia zaraz przed Bartoszem Jaworskim oraz Filipem Seniukiem. Piotr zaliczył świetny start wygrywając pewnie oba wyścigi. Klasę Masters zdominował Maciej Zdunek wraz z braćmi Kędzierskimi – Karolem oraz Łukaszem. W Mastersach 50+ na najwyższym stopniu stanął Andrzej Szalbierz, zaś podium dopełnili Arkadiusz Mirecki oraz Sebastian Gryga.

Ciekawie zaprezentowała się również kategoria MX 85. Wszyscy zawodnicy, którzy przeszli trening kwalifikacyjny prezentowali bardzo wysoki poziom. Pierwsze miejsce zajął Dawid Zaremba, drugie Michał Psium, trzeci był Szymon Masarczyk.

Niedzielne zmagania przyciągnęły na tor tłum kibiców, którzy swoim gorącym dopingiem zagrzewali do walki zawodników klas MX Open, MX Kobiet, MX 125 oraz MX 65. Najszybszym zawodnikiem i zwycięzcą najmocniejszej klasy MX Open został Tomasz Wysocki, który tym samym obronił pozycję lidera klasyfikacji generalnej sezonu. Podium dopełnili Karol Kruszyński oraz Maciej Zdunek, który tym razem stanął na jego trzecim stopniu.

Wśród kobiet królowały Adrija Skudutyte, Karolina Jasińska oraz Anna Secjuka, które zaprezentowały naprawdę wysoki poziom ścigania. W klasie MX 125 rządził Bartosz Jaworski. Na drugiej pozycji uplasował się Jan Rompkowski, a na trzeciej Mikołaj Stasiak. TOP3 najmłodszej kategorii Mistrzostw Polski Motocross – MX 65 stanowili Jakub Puckowski, Jakub Celek oraz Tymoteusz Dąbrowski.

- Dzisiaj udało mi się zwyciężyć w obu wyścigach, z czego jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że jestem u siebie, w Dąbrowie Górniczej, gdzie na co dzień trenuje. Tak naprawdę, odkąd ten tor powstaje, to tu jeżdżę, więc bardzo się cieszę, że ta nagroda została u nas, na naszej ziemi - stwierdził Tomasz Wysocki.

- Jeśli chodzi o same zawody, to myślę, że cała organizacja była naprawdę na wysokim poziomie i pomimo pogody jaką mieliśmy, bo było bardzo ciepło i jak wiadomo w takich warunkach jest ciężej utrzymać tor, to organizatorzy naprawdę dali z siebie wszystko i było bardzo fajnie. Mnie się mega podobało – było bardzo dobre ściganie. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, z tego, że zawody odbyły się właśnie tutaj i że mam teraz tak blisko do domu - dodał.

Kurz po pierwszej, historycznej rundzie Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w powietrzu. To był piękny weekend, pełen adrenaliny, warkotu silników oraz ekstremalnych emocji. Organizatorzy - stowarzyszenie Moto Dąbrowa - dziękują licznie przybyłym zawodnikom za udział, kibicom za gorący doping, a zwycięzcom gratulują.