Zagłębiak - Górnik 09 1:1

TOS
Zagłębiak tym razem grał w Mysłowicach . Gospodarze - Górnik 09 już po dwudziestu minutach prowadzili 1:0. Kilka minut później mogło być 1:1, ale strzał Bartosza Garczarczyka z 25 metrów powędrował nad poprzeczkę i do przerwy to mysłowiczanie byli górą.

Po zmianie stron dąbrowianie ruszyli do odrabiania strat. W 62. minucie, po centrze Rafała Jędrzejczyka piłka przelobowała bramkarza i odbiła się od poprzeczki. Bramkę mógł zdobyć również Bartłomiej Zubel, ale po jego uderzeniu futbolówkę z bramki wybił Tomasz Wolak. W 78. min w polu karnym faulowany był jeden z zawodników Zagłębiaka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, a karnego na bramkę zamienił trener dąbrowian Grzegorz Derek ustalając tym samym wynik meczu.

- Pierwszą połowę zaczęliśmy ospale i popełnialiśmy proste błędy. Brakowało tej kropki nad i. Druga połowa była już lepsza. Staraliśmy się grać taktycznie i udało się wyrównać - mówi szkoleniowiec Zagłębiaka.

W sobotę dąbrowianie na boisku w Strzemieszycach zagrają derbowe spotkanie z Sarmacją Będzin. - Myślę, że to będzie ciekawy mecz. Derby to zawsze prestiż - dodaje Grzegorz Derek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani