Zew Kazimierz lepszy od Pioniera Ujejsce [FOTO]

Tomek Szymczyk
Piłkarze niższych lig nie zwalniają tempa. W weekendowej kolejce sosnowieckiej klasy A na boisku w Ujejscu miejscowy Pionier podejmował drużynę Zewu Kazimierz.

To właśnie gospodarze mogli jako pierwsi strzelić gola. Już w 8. minucie meczu po uderzeniu jednego z zawodników trenera Radosława Orłowskiego piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Bartosz Pawłowski. Chwilę później piłkę obok bramki posłał Damian Wiecheć. Atakowali też goście, ale Piotr Baraniak nie trafił w bramkę, a Sebastian Schufreida dwukrotnie był na pozycji spalonej. W 38. minucie przy głosie znów był Pionier. Rzut rożny wykonywał Bartosz Morawiec, ale do piłki nie zdołał dojść Łukasz Langowski. Tuż przed przerwą bliscy zdobycia gola byli piłkarze z Kazimierza. Golkiper Pioniera zdołał jednak wybronić uderzenie Sebastiana Schufreidy, a dwie minuty później po główce Piotra Baraniaka piłka odbiła się od poprzeczki. Po zmianie stron poprzeczka znów odegrała znaczącą rolę. Dwukrotnie przeszkodziła bowiem gospodarzom w zdobyciu bramki.

Najpierw główkował w nią Łukasz Langowski, a potem Paweł Mileński. W końcówce spotkania potwierdziła się stara prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Bromboszcza jedyną, jak się okazało, w tym meczu bramkę zdobył głową kapitan Zewu Damian Mitka. – Walczyliśmy w tym meczu o zwycięstwo i dzięki mojej bramce się udało. Myślę, że koniec tej rundy będzie nasz i będziemy w tabeli trochę wyżej – cieszył się po meczu strzelec gola. Szkoleniowiec Zewu Marek Tokarz był zadowolony, że jego drużyna przerwała passę remisów i porażek. – To jest najważniejsze w tym wszystkim. Dzisiaj dopisało nam szczęście, chociaż z przebiegu meczu i sytuacji, które mieliśmy wydaje mi się, że należały nam się te trzy punkty – mówił. Trener Pioniera Radosław Orłowski podkreślił, że w jego drużynie górę wzięły dziś kontuzje. – Dzisiaj odpadły nam cztery osoby. Trudno. Zew był dzisiaj o jedną bramkę lepszy. Trzeba się podnieść i walczyć dalej – powiedział. Ostatecznie na boisku w Ujejscu Zew pokonał Pioniera 1:0.

Pionier: Iwiński – Wiecheć, Koster (kapitan), Wiatr, Morawiec, Koziarz (80. Duda), Rak, Langowski (60. Ślusarczyk), Sobczyk (60. Mileński), Skrzypiec (70. Madejski), Bronikowski

Zew: Sierka – Pawłowski, Hruby, Bromboszcz, Kania, Tomsia (83. Gałwa), Mitka (kapitan), Baraniak, S. Schufreida, Balsamski (90. Mendak), Styś

Informacji o drużynach z niższych lig szukaj w piątkowych Tygodnikach Miejskich w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.