Złoto i brąz dąbrowskich karateków w Sieradzu [ZDJĘCIA]

PAS, mat. prasowe
Dwa medale zdobyli reprezentanci Dąbrowskiego Klubu Karate, trenujący w Akademii Karate Kyokushin, podczas 21. Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza.

Spośród trzech zawodników złoty medal zdobył Bartosz Samek w kategorii kumite junior młodszy do 75kg, pokonując w świetnym stylu wszystkich przeciwników i kończąc wszystkie walki przed czasem przez ippon.

Brązowy medal w kategorii kata chłopców 10-11 lat zdobył Kacper Głowacki. W tej samej kategorii wystąpił również Maksymilian Olczyk.

Rolę kierownika reprezentacji i trenera pełnił senpai Norbert Sroka.

W zawodach wzięło udział 280 zawodników z ponad 30 klubów Polski oraz Niemiec, Czech i Rosji. Organizatorem turnieju był Sieradzki Klub Karate Kyokushin. Podczas otwarcia shihan Andrzej Drewniak przekazał list od prezydenta Europejskiej Organizacji Kyokushin na ręce shihana Roberta Wajgelta oraz prezydenta Pawła Osiewały, potwierdzający możliwość przeprowadzenia w 2020 roku Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin w Sieradzu.