Złoto i srebro dąbrowskich bokserów w Pucharze Polski. Gratulujemy!

PAS
Wiktoria Łabuś zdobyła w Grudziądzu złoty medal
Wiktoria Łabuś zdobyła w Grudziądzu złoty medal CSW Fight Boxing
Kolejne cenne sukcesy zanotowali na swoim koncie dąbrowscy bokserzy. Tym razem z zawodów Pucharu Polski wrócili ze złotym i srebrnym medalem. Gratulujemy!

W czasie trwającego od 15 do 18 listopada br. Pucharu Polski Juniorów i Juniorek w Boksie w Grudziądzu, Dąbrowski Klub Bokserski reprezentowali: Eryk Himner (81kg) oraz Żaklina Lasoń (75kg).

Eryk Himner zwyciężył przez nokaut w drugiej rundzie Arkadiusza Sienkiewicza z MOS Zatoka Braniewo, w ćwierćfinale przegrał jednak z wicemistrzem Polski Wiktorem Iwaszko z Koszalina.

W walce półfinałowej Żaklina Lasoń nie dała natomiast szans Aleksandrze Łachacz z PKS Gwardii Szczytno. W finale uległa z kolei doświadczonej Natalii Gajewskiej, reprezentującej klub Champion Wołomin, zdobywając ostatecznie srebrny medal.

Złoty medal zdobyła inna dąbrowska zawodniczka Wiktoria Łabuś (48kg), reprezentująca CSW Fight-Boxing Dąbrowa Górnicza. Nasza bokserka w półfinale pokonała Karolinę Wróbel z UKS Novi Polnica, a następnie w finale zwyciężyła Natalię Żygadło, reprezentującą klub Boks Team Oława.

Wszystkim dąbrowskim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dąbrowski Klub Bokserski zaprasza tymczasem wszystkich sympatyków sportu, a w szczególności boksu na zawody sportowe pod nazwą „Pierwszy Krok Bokserski”. Zawody odbędą się w sobotę 24 listopada 2018 roku w Gimnazjum nr 4 przy ul.Wyspiańskiego 1 w Dąbrowie Górniczej.

Zawody są skierowane głównie do młodych adeptów pięściarstwa, ale można będzie także obejrzeć walki w wykonaniu kadetów, juniorów oraz seniorów. W turnieju uczestniczą czołowe kluby z województwa śląskiego. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Początek walk o godzinie 11.30. Organizatorzy serdecznie zapraszają.