Znaleźli sposób na MKS

Piotr Sobierajski
Po raz pierwszy w obecnym sezonie koszykarze pierwszoligowego MKS-u musieli uznać wyższość rywali na własnym parkiecie, w hali Centrum. Lepsi okazali się tyszanie, którzy górą byli także w pierwszym pojedynku obu drużyn. Tym razem wygrali 84:73.

Pojedynek stał na wysokim poziomie i był wyrównany, ale niestety tylko w pierwszych dwóch kwartach. Pierwszą wygrali gospodarze 20:18, a do przerwy minimalnie prowadził Big Star Tychy, 39:36. W drugiej odsłonie na placu gry nie pojawił się już kontuzjowany Adam Lisewski, a goście nie pozwolili dąbrowianom na dobrą grę w trzeciej partii. Dotychczas zazwyczaj w tym fragmencie meczu podopieczni Wojciecha Wieczorka albo powiększali przewagę nad rywalami, albo z nawiązką odrabiali straty. W niedzielę było jednak inaczej. Tyszanie rzucili wówczas 21 pkt, a MKS zaliczył ich tylko 10. Na zniwelowanie strat zabrakło czasu, a poza tym goście do końca grali skutecznie i konsekwentnie. Najwięcej pkt dla naszego zespołu - 18 zdobył Łukasz Szczypka, a 16 dołożył Piotr Zieliński. Dąbrowianie spadli na trzecie miejsce w tabeli. Do rozegrania został im zaległy mecz z Sokołem Łańcut oraz pojedynek z Victorią Górnikiem Wałbrzych (20 marca).

Tymczasem w niedzielę w Krośnie, w meczu gwiazd I ligi będzie można zobaczyć trzech koszykarzy MKS-u. Młodzieżowiec Marek Piechowicz został wybrany w głosowaniu kibiców, a kadrę ekipy Zachodu uzupełnili m.in. Radosław Basiński i Łukasz Szczypka. Ten zespół w starciu z graczami Wschodu poprowadzi Wojciech Wieczorek. Marka Piechowicza będzie można też dopingować w konkursie wsadów. Początek rywalizacji w Krośnie o godz. 18.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również